ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Şubat

DAX Analizi 2 Şubat

DAX’ın yükselmesi bekleniyor

DAX Analizi 2 Şubat – DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü de kazanımlar var: Broker IG, Xetra’nın başlamasından yaklaşık iki saat önce Alman lider endeksine, Pazartesi ve Salı günleri toplamda neredeyse yüzde iki oranında artmasının ardından yüzde 0,5 artışla 15.705 puana değer verdi. Wall Street’te dinamik toparlanma önceki akşam da devam etmişti. Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, DAX çok sayıda ekonomik veri beklentisiyle Çarşamba günü yükselişe geçecek. Salı günü yüzde 1 artışla 15.619.39 puandan kapandı.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 2 Şubat – Borsa yatırımcıları asıl dikkatlerini Avrupa enflasyon verilerine veriyor. Uzmanlar, enflasyon oranının Ocak ayında yıllık yüzde beşten yüzde 4,4’e düşmesini bekliyor. Almanya’daki şaşırtıcı derecede yüksek fiyat baskısının arka planında, ancak bazı yatırımcılar daha yüksek bir değer bekliyor. Varlık yöneticisi Aegon’un kıdemli analisti Sandra Holdsworth, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Perşembe günkü toplantısında para politikasını sarsmayacağını tahmin etti. Bununla birlikte, yatırımcılar, para politikasının yakın zamanda sıkılaştırılacağına dair göstergeler için ECB Başkanı Christine Lagarde tarafından yapılan yorum ve açıklamaları dikkatle inceleyeceklerdir.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 2 Şubat  –ABD’de, özel iş ve işçi bulma kurumu ADP’den alınan iş verileri, Cuma günkü resmi rakamların ön gösterimini sağlayan programda yer alıyor. Analistler, yaklaşık dört ay önce Ocak ayında 207.000 işin ekleneceğini tahmin ediyor.
Ayrıca, şirket bilançoları dalgası bir kez daha yatırımcılara doğru ilerliyor. ABD’de diğerlerinin yanı sıra otomobil üreticisi Ford, Facebook’un ana şirketi Meta ve mobil operatör T-Mobile kitaplarını açıyor.

DAX Analizi 2 Şubat – Aynı zamanda, büyük petrol ihracatçıları üretim politikalarını tartışıyorlar. Borsa simsarları, ihracat kartelinin üyelerini ve Rusya gibi diğer üretici ülkeleri içeren “Opec+”ın kotaları tekrar günde 400.000 varil veya daha fazla artırıp artırmayacağını merak ediyor.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

DAX Analizi 23 Ağustos

Alireza

Deutsche Telekom baz istasyonları satıyor

Alireza