ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Facebook sahibi Meta, düşük büyüme beklentileri olan yatırımcıları yabancılaştırdı, patron Carsten Knobel’e göre, tüketim ürünleri grubu Henkel, grubun yeniden yapılandırılmasından sonra bir alışveriş çılgınlığına gitmek istiyor ve aynı zamanda yeni ürün kategorileri ve Siemens’i hedefliyor. Energy, rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’yı kontrol altına almak için bir yönetim değişikliği daha yaparak İspanya’nın sorunlarını çözmeye çalışıyor.

 ECB

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Yüksek enflasyon oranlarının ortasında, ECB Yönetim Konseyi bugün para politikasının gidişatına karar verecek. ECB patronu Christine Lagarde’ın etrafındaki para birimi koruyucuları, hızla artan tüketici fiyatlarıyla karşı karşıya. Yüzde 5,1 ile enflasyon oranı, orta vadede en uygun değer olarak yüzde 2,0’yi hedefleyen ECB hedefinin iki katından daha yüksek. Merkez bankası bu nedenle açıklamalara ihtiyaç duyuyor.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri META

FACEBOOK sahibi, düşük büyüme beklentileri olan yatırımcıları yabancılaştırdı. Yıl sonundaki güçlü artışın ardından Meta, Ocak-Mart ayları için yüzde üç ila on bir satış artışı bekliyor. Ancak analistler Meta’ya daha fazla kredi verdiler: hisseler Wall Street’te mesai sonrası işlemlerde yüzde 18’den fazla kaybetti, 200 milyar dolarlık piyasa değerini sildi ve ayrıca diğer teknoloji hisselerini kırmızıya sürükledi.

 UKRAYNA

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Şansölye Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Ukrayna krizi hakkında görüştüğünü duyurdu. Scholz, “Şimdi ABD’ye gidiyorum. Kısa süre içinde Moskova ile yanıtlanması gereken sorular hakkında konuşacağım” dedi. SPD politikacısı Pazartesi günü Washington’da ABD Başkanı Joe Biden ile görüşecek.

 BREXIT

Home - Brexit

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – İrlanda ile Britanya’nın Kuzey İrlanda eyaleti arasında Brexit anlaşmasının uygulanması konusunda açık bir anlaşmazlık çıktı. Kuzey İrlanda Tarım Bakanı Edwin Poots, Britanya Adaları mallarının tüm denetimlerinin gece yarısından itibaren askıya alınmasını emretti. Dublin’deki İrlanda Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin AB’den çıkışına ilişkin Brexit anlaşmasının bozulacağını hemen eleştirdi.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri HEIDELBERGCEMENT

Birçok yerde inşaat malzemelerinin yüksek fiyatlarına ve kıtlığına rağmen, inşaat malzemeleri grubu inşaat patlamasının sona erdiğine dair hiçbir işaret görmüyor. CEO Dominik von Acht Reuters haber ajansına verdiği röportajda, “Şu anda talep tarafında herhangi bir kara bulut görmüyoruz” dedi. Bu Avrupa, ABD ve Afrika için geçerlidir. Geçen yıl korona pandemisi nedeniyle kilitlenen Asya piyasaları da geri gelmeli. Von Acht, yeni yılın ilk haftalarının gelişiminin onu daha sonraki iş akışı için olumlu hale getirdiğini söyledi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 HENKEL

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Patron Carsten Knobel’e göre, tüketim malları grubu, yeniden yapılanmanın ardından alışveriş çılgınlığı yapmak istiyor ve yeni ürün kategorilerini de hedefliyor. Knobel, “Börse Online” iş dergisine yaptığı açıklamada, “Satın almalar, gelecekteki her iki kurumsal bölümde de stratejimizin merkezi bir parçası olmaya devam ediyor” dedi.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

VW marka patronu Ralf Brandstätter’e göre, Alman otomobil üreticisi 2023’ten itibaren Çin’de yılda bir milyona kadar elektrikli araç üretebilecek. Japon gazetesinin yöneticisi, Anhui eyaletindeki yeni tesisin buna katkıda bulunacağını söyledi. “Nikki”. Çinli Anhui Jianghuai Automobile Co (JAC) ile ortak bir girişim olan fabrika, 2023’ten itibaren yılda 300.000 elektrikli otomobil üretecek.

2022 Volkswagen Tiguan Review, Pricing, and Specs

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri –  VOLKSWAGEN Wolfsburg genel merkezinin yeniden düzenlenmesine yön veriyor ve etkisini giderek markalarına doğru kaydırıyor. CFO Arno Antlitz “FAZ” a verdiği demeçte, “Kurumsal işlevleri düzene sokmalı ve büyük, stratejik hatlara odaklanmalıyız.” “Sektördeki değişimler o kadar derin ki mevcut yapımızla giderek daha fazla sınırlara ulaşıyoruz. Bu nedenle yeni bir yaklaşıma ihtiyacımız var.” Marka grupları bu konuda merkezi bir rol oynamaktadır. İşlevleri, örneğin sermaye piyasası ile iletişimde gelecekte daha da önemli hale gelmektir.

 SARTORIUS

Laboratuar ekipmanı daha büyük satın alımlar için de mevcuttur. CEO Joachim Kreuzburg “Börse Online” iş dergisine verdiği demeçte, “Daha önce olduğu gibi, orta vadeli satış hedefimize öncelikle organik büyüme yoluyla ulaşmak ve bunu tamamlayıcı satın almalarla tamamlamak istiyoruz” dedi.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri  SIEMENS ENERGY

SIEMENS ENERGY, İspanya’daki rüzgar enerjisi iştiraki SIEMENS GAMESA’nın sorunlarını başka bir yönetim değişikliği ile kontrol altına almaya çalışıyor. Şirket, Siemens Energy yönetim kurulu üyesi Jochen Eickholt’un 1 Mart’ta Gamesa’nın yönetimini devralacağını duyurdu.

 QUALCOMM

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – QUALCOMM – Yonga üreticisi, 5G ağlarına ve bulut sistemlerine geçiş yaparken mevcut mali yılın ikinci çeyreğinde gelirin uzman tahminlerini aşmasını bekliyor.

 SPOTIFY

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Müzik akışı sağlayıcısı, kullanıcı sayısı tahminleriyle yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı ve hisselerini yüzde 22’yi kırmızıya gönderdi.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri MONTE DEI PASCHI

MONTE DEI PASCHI Ulusallaştırılmış kriz bankasının yönetim kurulu Pazartesi günü CEO Guido Bastianini ile bir toplantı yapacağını duyurdu. İtalyan finans kurumu, toplantının kurumsal yönetim konularıyla ilgili olduğunu söyledi. Reuters, içeriden öğrenmişti ki, Hazine tepedeki bir değişikliği zorlamak istiyor.

 OPEL

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Bir dergi raporuna göre, binlerce işten çıkarıldıktan sonra, otomobil üreticisi şimdi Rüsselsheim’daki fabrikası için yüzlerce geçici işçi arıyor. Wirtschaftswoche’a göre Opel’in bir sözcüsü, bir personel servis sağlayıcısı aracılığıyla geçici olarak “orta üç basamaklı bir pozisyonu” doldurmak istediklerini söyledi. Bu, yeni Astra’nın “üretimin hızlanmasını” desteklemelidir.

 MEKSİKA/LİTYUM

Meksika hükümeti, ülkenin lityum rezervlerinden yararlanmak için devlete ait bir şirketin kurulduğunu duyurdu.

 3 Şubat Piyasa Gelişmeleri ABD HAVA YOLLARI

3 Şubat Piyasa Gelişmeleri

ABD’deki havayolları, iş ve seyahat dernekleri, uluslararası uçuşlardan önce aşılı kişiler için test şartının kaldırılması için bastırıyor. Airlines for America endüstri derneği, “Yolcular üzerinde yapılan anketler, uçuş öncesi testin yurtdışına seyahat etmeme kararında önemli bir faktör olduğunu gösteriyor. İnsanlar Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönememe riskini almaya istekli değiller” diye yazıyor. , ABD Ticaret Odası, Havacılık ve Uzay Sanayii Derneği ve ABD Seyahat Birliği, Beyaz Saray Coronavirus Koordinatörü Jeff Zients’e ortak bir açıklamada.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

GER 40 Endeksi katılımcıları: GER 40’ta kimler işlem yapıyor?

Alireza

DAX Analizi 4 Mayıs

Alireza

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza