ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 3 Şubat

DAX Analizi 3 Şubat

DAX, ECB toplantısını bekliyor

DAX Analizi 3 Şubat – Euro bölgesinde para politikasında yeni sinyaller bekleyen DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre Perşembe gününe düşüşle başlayacak. Çarşamba günü neredeyse değişmeden 15.613 puandan kapandı. Wall Street’te, Google’ın ana şirketi Alphabet ve çip şirketi AMD’nin üç aylık güçlü sonuçları, ABD’li yatırımcıları satın alma havasına soktu.

DAX Analizi 3 Şubat-Borsada, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para politikası dizginlerini sıkılaştırması imkansız görülüyor. Bununla birlikte, yatırımcılar, döviz bekçilerinin sürekli yüksek fiyat baskısına nasıl tepki vereceğini merak ediyor. Varlık yöneticisi La Francaise’den yatırım stratejisti Francois Rimeu, “Başkan Christine Lagarde’ın enflasyondaki artışı ve bununla birlikte Mart ayında 2022 için enflasyon tahminini önemli ölçüde yükseltme ihtiyacını kabul etmesini bekliyoruz.” ECB başkanı, Aralık ayında olduğu gibi “pek olası değil” yerine, muhtemelen cari yıldaki faiz artırımını “muhtemel” olarak tanımlayacak.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Buna karşılık, yönetimi de istişareler için bir araya gelen İngiltere Merkez Bankası’ndaki (BoE) uzmanlar, çeyrek puanlık bir faiz artışı bekliyor. Berenberg Bank’taki ekonomistler, menkul kıymet stoklarını azaltmak için bir program da sunabileceklerini yazdılar.

DAX Analizi 3 Şubat-Ayrıca, yeni bir şirket bilançosu dalgası borsacıları diken üstünde tutuyor. Gün içinde, çip üreticisi Infineon, çevrimiçi perakendeci Amazon ve petrol şirketi Shell, diğerlerinin yanı sıra kitaplarını açıyor. Facebook grubu Meta’nın bilançosu ABD borsalarını hayal kırıklığına uğrattı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

AVRUPA PİYASALARI 8 Eylül

Alireza

21 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

9 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza