ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Tesla, arz darboğazları nedeniyle görünüşe göre Şanghay’daki üretimi yeniden askıya almak zorunda, Lufthansa Boeing’den 17 uzun mesafeli uçak daha alıyor ve Rheinmetall’in patronu silah grubunu bir büyüme rotasında görüyor.

 TESLA

İçeridekilere göre, ABD‘li elektrikli otomobil üreticisi, tedarik darboğazları nedeniyle Çin’in ekonomik metropolü Şanghay’da üretimi yeniden askıya almak zorunda. Konuya aşina iki kişi Reuters’e verdiği demeçte, sorunların ne zaman çözüleceği ve Tesla’nın üretime ne zaman devam edebileceği belli değil. Ekonomik metropolü Şanghay’da en son virüs salgınını kontrol altına almak için uygulanan sıkı karantina, ekonomi ve tedarik zincirleri de dahil olmak üzere küresel ticaret üzerinde olumsuz bir etki yaratıyor.

 LUFTHANSA

Lufthansa bailout package overwhelmingly backed by shareholders | News | DW  | 25.06.2020

LUFTHANSA, Boeing’den 17 uzun menzilli uçak daha satın aldı. Lufthansa, yedi 787-9 uçağı, üç 777F kargo uçağı ve yedi 777-8F kargo uçağı olduğunu söyledi. Ayrıca, 2024 yılına kadar devam edecek olan iki adet 777F kargo uçağının kira sözleşmeleri uzatılacak. – Genel Kurul (10:00)

 10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri RHEINMETALL

Patron Armin Papperger, silah şirketini bir büyüme rotasında görüyor. “SZ”ye verdiği demeçte, “RHEINMETALLl’in önümüzdeki birkaç yıl içinde yılda çift haneli milyarlarca satış üretebileceğine kesinlikle inanıyorum” dedi. “Elbette, bir ABD şirketi olmadıkça ABD’deki büyük adamlara karşı asla rekabet edemezsiniz.” Tank üreticisi Krauss-Maffei Wegmann’ın (KMW) devralınması şu anda bir sorun değil. Papperger, “KMW’ye önerilerimizi ilettik, reddedildiler, tartışma benim için şimdilik bitti” dedi. – Genel Kurul (10:00)

 SCHAEFFLER

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Otomotiv ve endüstriyel tedarikçi, cari yılda yüzde altı ila sekiz satış artışı bekliyor. Grup, özel kalemlerden önceki kar marjının (EBIT) yüzde beş ila yedi arasında olması gerektiğini duyurdu. Geçtiğimiz ilk çeyrek için grup, yüzde 1,9’luk bir satış artışı ile 3,758 milyar avroya ulaştığını açıkladı. FAVÖK marjı yüzde 11,2’den yüzde 6,9’a düştü.

 10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ROSNEFT

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e göre Almanya, Rus Rosneft grubu tarafından kontrol edilen Schwedt rafinerisinde mülkiyet değişikliğine hazır. Habeck ziyareti sırasında, yasal ve mali hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Rosneft, rafinerisine bir boru hattı aracılığıyla Rus petrolü tedarik ediyor. Ancak AB, Schwedt’in başka yollarla tedarik edilmesi için bir ambargo hazırlıyor.

 10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri WALL STREET

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Çin’den gelen hayal kırıklığı yaratan ekonomik veriler ve hızla yükselen faiz oranlarına ilişkin korkular haftanın başında ABD borsalarına ağırlık verdi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 FRANSA

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’da Ukrayna, Büyük Britanya ve Batı Balkanları da içermesi gereken yeni bir siyasi topluluk önerdi. Çekirdek AB olmalıdır. Macron Pazartesi günü Berlin’de ikinci döneminin açılış ziyareti sırasında, jeopolitik durum göz önüne alındığında, bunun AB’ye katılmayı başaramayan veya istemeyen ülkeleri bir araya getirmesine izin vereceğini söyledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

9 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

Volkswagen Hissesi 9 Eylül

Alireza