ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde - 21 Temmuz Avrupa Hisse Senetleri

DAX %1 artarak 15.921 puana yükseldi. EuroStoxx 50 %0.8 artışla 4.273 puana yükseldi. Endeksler günlük zirveleri tam olarak gelemedi.

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde, Sektörler arasında teknoloji hisseleri, son birkaç gün içinde yerini bıraktıktan sonra EuroStoxx 50 endeksine göre yüzde 1,7 artı ile en büyük kazanan oldu. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son tutanaklarının yayınlanmasının ardından piyasalar hala yeni faiz beklentileriyle fiyatlama sürecinde. Analistler, Fed’in kilit faiz oranlarını daha önce beklendiği gibi bu yıl üç kez değil, muhtemelen Mart ayında ilk kez dört kez artıracağını giderek daha fazla varsayıyorlar. Bu nedenle piyasa katılımcıları, teknoloji hisselerindeki toparlanmayı, yükselen faiz oranlarının yükü daha az olan veya olmayan hisse senetlerine geçmek için de bir fırsat olarak görmektedir.

Öğleden sonraki odak, ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın Senato Bankalar Komitesi’ndeki adaylık duruşması. ABD Başkanı Joe Biden, Powell’ı ikinci dönem için önerdi. Powell’ın konuşmasında mevcut enflasyon risklerine ve ABD Merkez Bankası’nın para politikasına da değinmesi gerekiyor. Merakla beklenen Aralık ayı ABD tüketici fiyatları Çarşamba günü açıklanacak. Bunlar yüzde 7’nin üzerine çıkabilirdi ki bu da Fed üzerindeki baskıyı daha da artıracaktır.

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde, Delivery Hero kâr hedefi iyi karşılandı

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Delivery Hero hisseleri yüzde 4,6 arttı. Olumlu ivme, şirketin 2022’nin ikinci yarısında gıda dağıtım sektöründe rekor kıracağını açıklamasıyla sağlanıyor. Perakendecilere göre bu olumlu bir haber ve yatırımcılar bunu duymaktan mutlu olmalı. Şirketin açıkladığı gibi, cari yılın dördüncü çeyreği için sıfır ila 100 milyon avro arasında ayarlanmış FAVÖK bekleniyor. Şimdiye kadar, yüksek sermaye harcamaları bilançoya yük oldu – ancak gelecekte sermaye harcamalarının azalması bekleniyor.

Adidas yüzde 5,1 ile 256,75 Euro’ya daha da güçlü bir şekilde iyileşti. Geçtiğimiz birkaç haftadaki fiyat düşüşünün ardından, analistler artık kendilerini olumlu bir şekilde ifade ettiler ve yukarı yönlü potansiyel görüyorlar.

Hellofresh yüzde 2 kazanıyor. Şirket kendi hisselerini 250 milyon avroya kadar satın almak istiyor. Mevcut piyasa fiyatıyla bu, ihraç edilen yaklaşık 174 milyon hissenin yaklaşık yüzde 2,4’üne tekabül ediyor. Hacim bu nedenle önemli olacaktır. Citigroup, programın hisse senedindeki oynaklığı azaltması ve onu daha çekici hale getirmesi gerektiğine inanıyor. Aynı zamanda, analistler, teknoloji şirketleri ne zaman kendi hisse senetlerini geri satın aldıklarını soruyorlar, bu alışılmadık bir durum.

Londra’da, Micro Focus, Jefferies’in hedef fiyatı 600 pense yükseltmesinin ardından yüzde 9,7 artışla 457,30 pense yükseldi.

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Finansal yatırımcı Deutsche Bank ve Commerzbank’taki hissesini düşürdü

Deutsche Bank‘ın (%-0.8) ve Commerzbank’ın (%-4.3) hisseleri, finansal yatırımcı Cerberus’un hisselerinin bir kısmından ayrılmasının ardından düşüyor. Yaklaşık 25,3 milyon Commerzbank kağıdı ve 21 milyon Deutsche Bank hissesi.

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde, Citigroup’a göre, Shop Apotheke’den elde edilen satış rakamları (+ %3,1) dördüncü çeyrekte yaklaşık yüzde 9’luk satış büyümesine işaret ediyor. Bu, 2021 için satış büyümesini yüzde 9,5’e getirecek ve bu da şirketin yüzde 10 civarındaki tahminine karşılık geliyor. İkramiye yasağından sonra reçeteli ilaç satışlarındaki düşüş, reçetesiz ilaçlar için durgun pazar ve iyi karşılaştırmalı dönem şeklinde şirket için ters rüzgar göz önüne alındığında, analistler gelişmeyi sağlam olarak değerlendiriyor. E-reçetelerle ilgili düzenleyici haberler, 2022’de hisse senedi için ana itici güç olmalı, ancak dördüncü çeyrekteki gelişmeler, çevrimiçi eczane alanında pazar lideri büyümeye dönüşü işaret etmelidir.
Marj açıklamalarına göre, Nokia hisseleri yüzde 0,6 arttı. Dördüncü çeyrek marjları beklentilerin üzerinde. Citigroup’a göre daha da önemlisi, mevcut yıl için yüzde 11 ila 13,5’lik marj rehberliğidir. Bu, yüzde 12’lik fikir birliğinin ve analistlerin yüzde 11,8’lik tahmininin üzerinde. Citigroup daha önce Nokia’nın yüzde 11 ila 13 arasında bir aralık belirleyeceğini varsaymıştı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü

Alireza

DAX Analizi 6 Eylül (14:20)

Alireza

DAX Analizi 7 Temmuz

Alireza