AnalizAvrupa borsasıHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Symrise AG Hisseleri DAX 40 ‘ta

DAX 40 -Symrise-AG- hisse senedi

DAX 40; Symrise hisseleri odakta: korona pandemisinden tüm hızıyla çıktı

DAX 40; Symrise AG Hisseleri , birçok ülkede korona düzenlemelerinin gevşemesinden ve artan seyahat trafiğinden faydalanıyor. Yüksek kaliteli evcil hayvan maması ve probiyotikler için katkı maddeleri ile Aşağı Saksonya, uzun süredir yüksek büyüme trendi konularını takip ediyor. Bu arka plana karşı, analistler, DAX Group’un mevcut yıl için büyüme hedeflerinde iyileştirme için çok yer olduğunu düşünüyorlar. Şirkette neler oluyor, hisse senedi ne yapıyor ve uzmanlar durumu nasıl değerlendiriyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Symrise AG Hisseleri İle Açık

Symrise AG Hisseleri n’da her şey kozmetikler için tat, koku ve katkı maddeleri etrafında döner. 30.000’den fazla ürünüyle grup birçok alanda faaliyet göstermektedir: probiyotikler, bebek maması, hazır yemekler, içecekler, kozmetikler, temizlik maddeleri, şekerlemeler, hayvan yemleri ve daha fazlası.

Grup için işler yıllardır iyi gidiyor. Korona pandemisi sırasında, evcil hayvan gıdalarının yanı sıra hijyen ve evde yemek pişirme ürünlerine yönelik iyi talep büyümeye katkıda bulundu. Buna ek olarak Symrise AG Hisseleri, bir siber saldırının sonuçları nedeniyle geçen yılın sonunda sona eren 2021’in ilk yarısında işi yakaladı.

Ağustos ayında altı aylık rakamlar yayınlandığında Symrise AG Hisseleri patronu Heinz-Jürgen Bertram, birçok ülkede aşılama ve pandemi ile mücadelede kaydedilen ilerlemeye değindi. Symrise AG Hisseleri, talebin geri dönüşünden ve normalleştirilmiş tüketici davranışından açıkça yararlandı. Her şeyden önce, lüks ürünlere ve ev dışı tüketime yönelik ürünlere yönelik uygulamalara yönelik artan talep, bir kuyruk rüzgarı sağlıyor.

Bu nedenle yönetim, yazdan bu yana bir bütün olarak yıl için daha kendinden emin oldu. Buna göre şirket, daha önce beklenen yüzde beş ila yedi artı ile karşılaştırıldığında, 2021’de satışlarını yüzde yediden fazla artırmayı planlıyor. Faiz, vergi ve amortismandan (Ebitda) önce yüzde 21’den fazlası kâr olarak kalmalıdır.

DAX 40; Symrise iki temel üzerine kuruludur: “Lezzet ve Beslenme” bölümünde grup, yiyecek ve içecekler için aromaların yanı sıra hayvan yemi için içerik maddeleri üretirken, “Koku ve Bakım” bölümü öncelikle kişisel bakım ürünleri için kokular, kozmetik ve temizlik katkı maddelerine odaklanır

DAX 40; Symrise AG Hisseleri ‘ın kökleri, Holzminden’den iki kimyagerin vanilin olarak bilinen yapay bir vanilya aroması üretmek için bir süreç geliştirdiği 1874 yılına kadar uzanıyor. Bayer’in 1954’te satın aldığı Haarmann & Reimer şirketini kurdular. Haarman & Reimer, Bayer’den şirketi rakibi Dragoco ile birleştiren İsveçli finansal yatırımcı EQT’ye geçti. Birleşen şirket Symrise oldu ve onu 2006 yılında Avrupa’da yılın en büyük halka arzı izledi.

 

Symrise reports 8% sales growth

 

DAX 40; Symrise AG Hisseleri en başından beri sadece büyümeye değil, aynı zamanda satın almalara da güveniyordu. 2013 yılında CEO Bertram, ABD’li koku üreticisi Belmay’ı vurdu. Ertesi yıl, Symrise İsveçli probiyotik üreticisi Probi’nin çoğunluğunu satın aldı. Aynı yıl bir patlama oldu: Symrise AG Hisseleri, gıda malzemeleri tedarikçisi olan Fransız şirketi Diana’yı 1,3 milyar avroya satın aldı. İngiliz meyve suyu üreticisi Cobell, 2017’de eklendi. Son ana erişim ADF / IDF olarak adlandırılır. 2019’da Symrise AG Hisseleri, ABD’li hayvan yemi katkı maddesi üreticisine 900 milyon ABD dolarına mal oldu.

Eylül ayının başında grup, bir ortaklıkla güneşten korunma ve kozmetik boyaları ile işini genişleteceğini duyurdu. Bu amaçla şirket, kozmetik ürünler için toz ve emülsiyon boyalar konusunda uzman olan ABD şirketi Kobo’da dörtte bir hisseye sahiptir.

PAY NE YAPAR:

DAX 40; Symrise AG Hisseleri, 2006 yılında borsada 17.25 Euro’dan işlem görmeye başladı. İlk kazançların ardından, 2008/09’daki küresel mali krizin ardından fiyat yaklaşık 7 avroya düştü. O zamandan beri, kağıt temelde sadece yukarı yolu biliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Konsolidasyondan kaynaklanan güçlü fiyat artışlarının aşamalarından sonra adlandırılan küçük fiyat düşüşleri, şimdiye kadar uzun vadeli yükseliş eğilimini etkilemedi ve fiyat Corona krizinin başlangıcında 71 avroya kadar iyi bir sapma göstermedi. O zamandan beri, işler Ağustos 2021’de 127 avroluk rekor bir seviyeye yeniden önemli ölçüde yükseldi.

Son zamanlarda, fiyat tekrar biraz düştü, ancak Eylül sonu / Ekim başında 200 günlük çizgi alanında yakalandı. Bu, 111 avro civarında olan ve şu anda yükselen orta vadeli bir eğilim göstergesi. Bu desteğin başarılı bir şekilde test edilmesiyle grafik de pozitif kalıyor.

DAX 40; Symrise AG Hisseleri şu anda 117 avro civarında, halka açıldıklarında neredeyse yedi kat daha pahalı. Cari yılda yüzde 8 civarında bir fiyat artışı var. Bu, kağıdı 2021’de şimdiye kadar neredeyse yüzde 13,5 artan DAX’ın ortasına koyuyor.

16 milyar Euro’luk iyi bir piyasa değeri ile şirket, Symrise

 AG Hisseleri ‘ın daha Eylül ayında girdiği önde gelen Alman endeksindeki daha küçük hisse senetlerinden biridir.

DAX 40 ANALİSTLER NE DİYOR:

Şirket tarafından sağlanan verilere göre, analistler üçüncü çeyrek için yıllık ortalama satışların yüzde 9’luk iyi bir artışla 963 milyon Euro’ya ulaşmasını bekliyorlar. 2021 yılının tamamı için uzmanlar, yüzde 6,9’luk bir büyümeye karşılık gelen 3,76 milyar avroluk gelir bekliyor. Ancak bu tahminde, şirketin kendi başına büyürken hariç tuttuğu olumsuz döviz kuru etkileri dahil edilmiştir.

Press releases - Keep up to date - Symrise

DZ Bank’tan analist Thomas Maul, DAX 40 Symrise AG Hisseleri ‘ın organik satışlarda üçüncü çeyrekte rakibi Givaudan’dan yüzde 8,6 daha hızlı büyüdüğünü düşünüyor. Bu arka plana karşı, şirketin yıllık satışlarda en az yüzde dokuz artış tahmininde daha fazla artış bekliyor. JPMorgan bankasından Celine Pannuti de satış görünümünde iyileşme için yer görüyor. Her iki uzman da hisselerin “tutulmasını” tavsiye ediyor.

Maul, mevcut yüksek hammadde maliyetlerinin ve DAX 40 Symrise AG Hisseleri ‘ın nispeten düşük fiyatlandırma gücünün, önümüzdeki aylarda artan marj potansiyelini sınırlayacağını tahmin ediyor. Ancak şirket, yenilenebilir hammaddeler alanındaki kendi üretim kapasitelerinin yanı sıra önemli hammadde üreticileriyle yakın işbirliğinden de faydalanacaktır. Bu nedenle Symrise AG Hisseleri için arz ve maliyet enflasyon riskleri sektöre göre nispeten düşüktür.

Genel olarak, analistlerin çoğunluğu hisseler hakkında oldukça olumlu bir görüşe sahip. Mali haber ajansı dpa-AFX ve haber ajansı Bloomberg tarafından altı aylık rakamların sunulmasından bu yana kaydedilen 14 uzmandan altısı gazeteleri “satın almayı” ve “tutmayı” tavsiye ediyor. Sadece ikisi “sat” diyor.

Fransız bankası Société Générale’den Thomas Swoboda temkinli. DAX 40 Symrise AG Hisseleri’ın sunabileceği çok şey var ve yönetim ekibi tamamen ikna edici. Ancak yaz aylarında yaptığı bir çalışmada, grubun artan hammadde maliyetlerini müşterilere hızlı bir şekilde aktarmakta zorluk çektiğini yazdı. Bu, işin büyümesine zarar verebilir.

Buna ek olarak, grubun 2025’te altı milyar avroya varan satış hedefine ancak daha büyük bir devralma ile ulaşması muhtemeldir. Bununla birlikte, finansman için, muhtemelen, hisse başına kazancı azaltacak bir sermaye artışı gerekli olacaktır. 90 Euro’luk bir fiyat hedefiyle Swoboda, bu nedenle hisseleri “sat” olarak derecelendirdi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Kasım Ayına Pozitif Başlangıç

Alireza

3 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 11 Ocak

Alireza