ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri,  Diğer şeylerin yanı sıra, görünüşe göre: E.ON, Norveçli şirket Horisont Energi’ye yatırım yapıyor, Petrus Advisers, gayrimenkul finansörü Aareal Bank için diğer üç yatırımcının devralma teklifini reddediyor ve teknoloji grubu Jenoptik şu anda yüksek küresel talepten yararlanıyor. yarı iletkenler.

VİRÜS

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü, üst üste ikinci gün 81.417 yeni korona enfeksiyonu ile yeni bir rekor kırdı. Ülke çapında yedi günlük insidans önceki gün 407,5’ten 427,7’ye yükseldi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, “Pioneer” haber portalında, ilk aşılar için yüzde 80’lik bir kota hedefine Ocak ayı sonuna kadar ulaşılıp ulaşılamayacağı konusunda şüpheci davrandı: “Çok zor olacak, bu açık.”

NORD STREAM 2

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

ABD Senatosu bugün, Nord Stream 2 Baltık Denizi boru hattının operatörlerine yönelik yaptırımları oyluyor. Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz’un sunduğu yasa tasarısı, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik herhangi bir saldırısına bakılmaksızın cezai tedbirlerin alınmasını öngörüyor. Yasanın kabul edilmesi pek olası görülmemektedir. Çarşamba günü Demokratlar, Rus hükümet yetkililerine ve bankalarına karşı yaptırımların yanı sıra Batı Avrupa’ya daha fazla Rus gazı getirmesi beklenen Nord Stream 2’ye karşı da önlemler sağlayan bir yasa tasarısı sundular.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri E.ON

E.ON, Norveçli Horisont Energi şirketine yatırım yapıyor. Her iki şirket de, Ocak ayı sonuna kadar tamamlanması gereken özel satış kapsamında E.ON’un 2019 yılında kurulan Horisont Energi’nin yüzde 25 hissesini satın alacağını duyurdu. Ayrıca, stratejik bir işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Amaç, karbon dioksitin (CCS) yakalanması, taşınması ve depolanması için Avrupa çapında bir hizmet yelpazesinin geliştirilmesinin yanı sıra değer zincirlerinin oluşturulması ve temiz hidrojen ve amonyak üretimidir.

DEUTSCHE BANK

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Verdi sendikası, Deutsche Bank’a ait Postbank çalışanları için yapılan toplu sözleşmede işverenler üzerindeki baskıyı uyarı grevleriyle artırmak istiyor. Verdi, bu Perşembe ve Cuma günü Münih lokasyonunda altyapı alanındaki iş durdurmaların planlandığını duyurdu. 35 ila 45 arası Postbank şubesi Cuma ve Cumartesi günleri greve gidecekti.

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

İçeriden bir bilgiye göre VW’nin yan kuruluşu Audi, Formula 1’e birinci çeyreğin sonuna kadar veya ikinci çeyreğin başına kadar girmeyecek. Haber ajansı Reuters’in konuya aşina bir kişiden öğrendiğine göre, konu Şubat ayının sonundaki Audi denetleme kurulu toplantısında, ancak henüz bir karar yok. Bundan önce, detayların açıklığa kavuşturulması gerekiyor; Ingolstadt merkezli otomobil üreticisinin yarış serisine girişinin de meyvesini vermesi gerekiyor.

AAREAL BANK

Petrus Advisers, gayrimenkul finansörü için diğer üç yatırımcıdan gelen devralma teklifini reddetti. Petrus yöneticisi Till Hufnagel Handelsblatt’a verdiği demeçte, “Hem Aareal’ın yazılım yan kuruluşu Aareon’da hem de Aareal’ın bankacılık işinde önemli ölçüde keşfedilmemiş ve gelişmemiş bir değer olduğuna hala inanıyoruz.” Advent, Centerbridge ve CPPIB’den 1,74 milyar Euro’luk devralma teklifi 19 Ocak’a kadar devam edecek.

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri JENOPTIK

ger40.com

Teknoloji grubu şu anda yarı iletkenlere yönelik yüksek küresel talepten yararlanıyor. “SZ” Jenoptik patronu Stefan Traeger, “Bir çip üretmek isteyen herkesin bir çip fabrikasına ihtiyacı var. Optik sensörlerimiz de gerekli makinelerde bulunuyor” dedi. “Talep o kadar büyük ki, yeterince hızlı üretemiyoruz ve şu anda yeni kapasiteler inşa ediyoruz. 2025 yılına kadar Jenoptik’in satışlarının yüzde 50’sini yalnızca yarı iletken ve elektronik endüstrisi ile oluşturmak istiyoruz.”

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

SMA SOLAR

Güneş enerjisi teknolojisi grubu, 2021 için kazanç tahminini düşürüyor. Bir defaya mahsus bir özel etki nedeniyle, Yönetim Kurulu şimdi geçmiş mali yıl için 20 milyon Euro ile 30 milyon Euro arasında bir faaliyet sonucu (Ebitda) bekliyor. şirkete göre yıl. Bundan önce SMA, 50 milyon ile 65 milyon avro arasında bir vaatte bulunmuştu. Arka plan, fotovoltaik enerji santralleri için işletme ve bakım alanında mevcut bir hizmet sözleşmesine ilişkin devam eden müzakerelerdir. Bunun nedeni, SMA tarafından bakımı yapılacak bazı güneş parklarında, ancak sözleşme imzalandıktan sonra ortaya çıkan eksikliklerdir.

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri, SALZGITTER

Çelik şirketi artık 2030’ların ortalarında yüksek fırın işletmek istemiyor. Çelik üretimi o zamana kadar tamamen yeni bir sürece dönüştürülmelidir. “FAZ” CEO’su Gunnar Groebler, “Ardından çelik üretimindeki CO2 emisyonlarımızı yüzde 95, yani her yıl yaklaşık 8 milyon ton azalttık” dedi.

DAZN

ger40.com

İçeridekilere göre, spor yayın portalı, ödemeli TV kanalı BT Sport’u yaklaşık 800 milyon dolara devralma girişiminde ilerleme kaydediyor. Sürece aşina olan dört kişi Reuters’e bu ay bir anlaşmaya varılabileceğini söyledi. Ancak anlaşma henüz sonuçlanmadı: İçeridekilerden ikisine göre, rakip başvuru sahibi Discovery ile de görüşmeler devam ediyor. Adı geçen şirketlerden bir açıklama yapılmadı. Devralma planları Eylül ayında açıklandı.

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri, COINBASE

Kripto para borsası, türev ticaret platformu FairX’i satın alır. ABD’li grup, devralmanın amacının kripto türevlerini piyasaya sürmek olduğunu duyurdu. Bunlar, uzun vadede ABD’deki tüm Coinbase müşterilerine sunulmalıdır.

FED / ABD EKONOMİSİ

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Fed’e göre ABD ekonomisi son zamanlarda ılımlı bir hızla büyüdü. ABD Federal Rezervinin “Bej Kitabı”nda yaptığı açıklamada, yakın geleceğe ilişkin görünümün çoğu Fed bölgesinde büyük ölçüde olumlu olmaya devam ettiğini bildirdi. Fed, bölgelerden gelen ekonomik temaslara dayanan ekonomik raporunda, 2021 sonunda teslimat darboğazlarının ve işçi sıkıntısının önemli fiyat baskısına yol açacağına da dikkat çekti. Daha bulaşıcı Omikron varyantı sırasında korona enfeksiyonlarındaki keskin artış, seyahat sektörünün yanı sıra otel ve restoran endüstrisinde de güçlü bir zayıflamaya yol açtı.

13 Ocak Piyasa Gelişmeleri, FED / ENFLASYON

Fed Direktörü Lael Brainard’a göre enflasyonu kontrol etmek şu anda ABD Merkez Bankası için en önemli görev. Brainard, Senato Bankacılık Komitesi’ndeki duruşma için önceden yayınlanan açıklamalara göre, “Şu anda büyümede en güçlü yükselişi ve son elli yılda yaşanan ekonomik toparlanmanın ardından işsizlikte en güçlü düşüşü yaşıyoruz” dedi.

FED / FAİZ ORANLARI

ABD Merkez Bankası Başkanı James Bullard, şimdi Fed faiz oranı politikasında daha cesur bir değişiklikten yana. St. Louis merkez bankası bölgesi başkanı Wall Street Journal’a “Şimdi 2022’de belki dört adım atmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Kasım ayında iki faiz artırımının uygun olduğunu söyledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Federal hükümet Lufthansa hisse paketinin tamamını satıyor

Alireza

DAX Endeksi Daimler milyarlarca satış kaçırdı

Alireza

Piyasalarda 29 Nisan işlem günü

Alireza