ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 13 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Sabah Analizi 13 Ocak

Yatırımcılar biraz daha temkinli olmalı

Sabah Analizi 13 Ocak DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü başlangıçta 16.000 puan civarında dalgalanmaya devam etmelidir. Alman lider endeksi bir gün önce tur işaretini tekrar yakalamayı başardıktan sonra, şimdi birkaç puan aşağıda olması bekleniyor. Broker IG, Xetra’nın piyasaya sürülmesinden iki saat önce, yüzde 0.17 daha düşük olarak 15.983 puana ulaştığını tahmin etti. Bir gün önce gerçekleşen fiyat artışlarına bakıldığında, Commerzbank analistleri, yükselen tüketici fiyatları karşısında yatırımcıların biraz sakinleştiğini gördüler. O sabah, “ABD enflasyonu neredeyse 40 yılın en yüksek seviyelerine tırmanmış olsa da, bu yaygın olarak beklendiği ve fiyatlandığı şeklinde yorumlandı” diye yazdılar. Görünüşe göre piyasa, Sabah Analizi 13 Ocak ABD Merkez Bankası’nın bu yıl dört adede kadar faiz artırımı olacağı gerçeğini kabulleniyor. Piyasa gözlemcisi Jochen Stanzl önceki akşam yaptığı açıklamada, 16.290 puanla rekor seviyeye ulaşan son metrelerin Dax için en zoru olacağını söyledi. Faiz oranları ve korona pandemisi korkusuna ek olarak, önümüzdeki günlerde muhtemelen yeni bir etkileyen faktör olacak: yatırımcılar yavaş yavaş odaklarını başlangıç ​​raporlama sezonuna kaydırıyor. Bu Cuma günü ABD’deki bankalar tarafından müjdelenecek.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 13 Ocak

Sabah Analizi 13 Ocak ABD

Enflasyondaki keskin artış Çarşamba günü New York borsasına zarar vermedi. ABD’de tüketici fiyatları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,0 arttı. Sabah Analizi 13 Ocak Bu, analistlerin beklediği 1982’den bu yana en yüksek enflasyon oranı. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), ticaretten yüzde 0,11 artarak 36 290,32 puana yükseldi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 0,28 artarak 4726,35 puana yükseldi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, yüzde 0,38 artışla 15,905,10 puana ulaştı. Ekim ortasından bu yana en düşük seviye olan haftanın başında, özellikle faiz endişelerinden çok zarar görmüş, ancak o zamandan beri neredeyse yüzde beş oranında toparlandı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ASYA

Sabah Analizi 13 Ocak ,Hafta ortasındaki önemli toparlanmanın ardından Asya borsalarında yatırımcılar Perşembe günü yine biraz daha temkinli davrandılar. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde eksi ile kapattı. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300, son zamanlarda neredeyse yüzde bir buçuk oranında düştü ve Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng Endeksi (Hang Seng) yüzde yarım düştü.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Akşam Analizi 22 Kasım

Alireza

Akşam Analizi 24 Kasım

Alireza