ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 13 Ocak

DAX Analizi 13 Ocak | Ger40.com

DAX 16.000 puanla mücadele etmeye devam ediyor

DAX Analizi 13 Ocak, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü 16.000 puan civarında dalgalanmaya devam etmelidir. X-Dax, Alman gösterge endeksi için alım satımın başlamasından yaklaşık üç çeyrek saat önce, küçük bir eksi yüzde 0.16’dan 15.985 puana sinyal verdi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de biraz daha zayıf olması bekleniyor.

QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Dezavantajı, DAX Analizi 13 Ocak (DAX 40 endeksi) çok sayıda alıcı tarafından iyi bir şekilde destekleniyor. Ancak 16,000 aralığına girer girmez, piyasayı daha da yukarı çeken alıcı neredeyse yok” diyor. Enflasyon ve pandemi açısından belirsizlik, çoğu kişinin bu seviyeye giremeyeceği kadar yüksek. Bu nedenle, özellikle artan faiz oranları ve korona pandemisinden kaynaklanan gerginliğe ek olarak, yeni bir etkileyen faktör olduğu için, 16.290 puanlık rekor seviyeye son metrelerin en zoru olması muhtemel: dördüncü çeyrek için raporlama sezonu 2021 yılı Cuma günü ABD bankalarıyla başlayacak.

DAX Analizi 13 Ocak

Altcoin Nedir? Hangi Altcoin Alınmalı?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bir önceki günkü fiyat artışlarına bakıldığında, Commerzbank’taki analistler, artan tüketici fiyatları karşısında yatırımcıların da bir miktar sakinliğinden söz ediyorlar. “ABD enflasyonu neredeyse 40 yılın en yüksek seviyelerine tırmanmış olsa da, bu büyük ölçüde beklendiği ve fiyatlandığı şeklinde yorumlandı.” Görünüşe göre piyasa, ABD Merkez Bankası’nın bu yıl dört adede kadar faiz artırımı olacağı gerçeğini kabulleniyor.

Η Nova παρουσιάζει την πλατφόρμα EON: Η νέα εποχή στην ελληνική τηλεόραση  είναι εδώ

DAX Analizi 13 Ocak (DAX 40 endeksi) öncü endeksindeki bireysel değerler arasında, Essen merkezli enerji şirketi Eon (EON SE), işini temiz enerji ve endüstride karbondan arındırma ile genişlettiği için dikkat çekebilir. Eon, Horisont Energi’ye dahil oluyor ve 2019’da kurulan Norveçli carbontech girişiminde yüzde 25 hisse almak istiyor. Ancak bu haber ticaret gününden önce Tradegate’deki hisseleri hareket ettirmedi.

Tradegate’deki freenet hisseleri, Xetra borsasının kapanışına kıyasla biraz arttı. Telekomünikasyon şirketi, cari yıldaki hisseleri geri almak istiyor. Toplam 4,2 milyona kadar hisse, yani sermayenin yaklaşık yüzde 3,28’i en geç 31 Mart’a kadar borsada satın alınacak.

SMA Solar’ın kağıtları için Tradegate’de çok güçlü bir düşüş eğilimi vardı. Solar teknoloji grubu, geçtiğimiz yıl kâr geliştirme beklentilerini azalttı.

DAX Analizi 13 Ocak Henkel’in (Henkel vz) hisseleri, büyük Fransız bankası Societe Generale’den gelen bir satın alma tavsiyesinin ardından bir göz atmaya değer olabilir. Gazeteler, son birkaç gün içinde diğer bankalardan gelen iyimser analist yorumlarından zaten yararlanmıştı.

Özel banka Berenberg şimdi K + S (K + S) gübre grubunun hisseleri için bir satın alma tavsiyesi yayınladı. Analist Adrien Tamagno, zirai kimya endüstrisi için ortamın 2022’de güçlü kalacağını söyledi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 12 Temmuz

Alireza

DAX 40 Zalando SE

Alireza

DAX Analizi 22 Şubat

Alireza