ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri

BREXİT

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri , İngiliz hükümeti, Brexit Antlaşması’nın bazı kısımlarını baltalamak için yeni bir yasa kullanmak istiyor ve böylece Avrupa Birliği’nde kararlı bir muhalefeti tetikledi. Dışişleri Bakanı Liz Truss tarafından sunulan planlar, Britanya’nın Kuzey İrlanda eyaleti ile AB üyesi İrlanda arasındaki sınır trafiğini düzenleyen Kuzey İrlanda Protokolü ile ilgili. Truss, diğer şeylerin yanı sıra, Avrupa Adalet Divanı’nın artık Brexit’in uygulanması konusundaki anlaşmazlıklardan sorumlu olmamasını istiyor. Durum arttıkça, AB ile Birleşik Krallık arasında bir ticaret savaşı riski artıyor.

DEUTSCHE BANK

14 Haziran Piyasa Gelişmeler

DEUTSCHE BANK, kara para aklama düzenlemelerini ihlal ettiği için ABD’deki bir mahkemeye hesap vermek zorundadır. Manhattan’daki bir ABD bölge mahkemesi, Alman para evine karşı ilgili bir hissedar davasına izin verdi. Yargıç Jed Rakoff, hissedarların Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing ve selefi John Cryan’a karşı da dava açabileceklerini söyledi. Bankanın finans müdürü ve selefi aleyhindeki davaları reddetti. Davada, Deutsche Bank’ın finansör Jeffrey Epstein, Rus oligarkları ve diğer zengin, riskli müşterilerle iş yaparken müşteri kimliği doğrulama ve kara para aklamayı önleme sistemlerindeki eksiklikleri gizlediği belirtildi.

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri WACKER CHEMIE

14 Haziran Piyasa Gelişmeler

WACKER CHEMIE, Temmuz ayı sonu için kazanç tahmininde bir artış duyurdu. Yalnızca ilk ikinci çeyrekte satışlar, analistlerin beklentilerinin oldukça üzerinde, yaklaşık 2,1 milyar avro ve Ebitda yaklaşık 600 milyon avro olacak.

HORNBACH

Hornbach exceeds four billion euro turnover - RetailDetail EU

HORNBACH kar tahminini düşürdü. Baumarkt Grubu şimdi, marjlar üzerindeki artan baskı nedeniyle 2022/23 mali yılı için (Şubat sonu itibariyle) düzeltilmiş FVÖK’ün yüzde ondan fazla düşmesini bekliyor; Hornbach daha önce hafif bir düşüş bekliyordu.

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri ORACLE

14 Haziran Piyasa Gelişmeler

Hibrit çalışma modellerine geçiş, yazılım grubu karlarını ve uzman beklentilerini aşan satışları beraberinde getirdi. SAP rakibinin ABD borsasının kapanmasından sonra duyurduğu gibi, iş özellikle bulut hizmetlerine yapılan yatırımların artmasıyla desteklendi. Mayıs ayında sona eren dördüncü mali çeyreğe ilişkin gelir yüzde beş artarak 11.84 milyar dolara yükseldi. Refinitiv’in verilerine göre analistler 11.66 milyar dolar bekliyorlardı. Oracle hisseleri, mesai sonrası işlemlerde başlangıçta neredeyse yüzde dokuz arttı.

ALPHABET

14 Haziran Piyasa Gelişmeler

İçeridekilere göre, Google‘ın ana şirketi AB ile olan antitröst anlaşmazlığında tavizler veriyor. Sürece aşina olan kişiler, özellikle, rakiplerin YouTube video platformuna reklam yerleştirmelerini sağlamakla ilgili. Geçen yıl, AB Komisyonu, arama motoru operatörünün, rakiplerin ve reklamverenlerin kullanıcı verilerine erişmesini zorlaştırarak reklam pazarında kendisine haksız rekabet avantajı sağlayıp sağlamadığına ilişkin soruşturmalar başlattı.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri ZÜRİH

En büyük İngiliz pub operatörü Stonegate, korona karantinaları için İsviçreli sigortacıya ve diğer iki sigorta şirketine bir milyar sterlin tazminat davası açıyor. Zürih, MS Amlin ve Liberty Mutual aleyhine açılan davada Stonegate, iş kesintisine karşı sigortalı 760 barının pandemi sırasında çok farklı zorluklarla karşılaşmak zorunda kaldığını ve beklenenden yüzde 90’a kadar daha az iş yaptığını söyledi. Mahkeme belgelerine göre, sigortacılar iş kesintisini sigortalı olaylar olarak kabul ediyorlar, ancak ödeme yükümlülüklerini halihazırda ödedikleri 2,5 milyar £ ile sınırlı görüyorlar.

FORTUM

Finnish utility Fortum to quit Russia | Euronews

Bir gazete haberine göre, Fin enerji şirketi bu ay iki Rus enerji santralini satmayı planlıyor. Rus günlük Kommersant’ın haberine göre, Fortum 21 Haziran’a kadar iki tesis için her biri 1,5 milyar ila 2 milyar dolar değerinde olabilecek bağlayıcı teklifleri kabul ediyor. Gazeteye göre, şirket başlangıçta yorum yapmayı reddetti.

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri İNTERNET ŞİRKETLERİ

İçeridekilere göre Google, Facebook ve Twitter gibi İNTERNET GRUPLARI, AB’nin iradesine göre sahte kullanıcı hesaplarına ve sözde derin sahtekarlıklara karşı önlem almalı. Reuters haber ajansının konuya aşina olan kişilerden öğrendiğine göre, AB Komisyonu Perşembe günü dezenformasyona karşı davranış kurallarına uygun ekleri sunacak. Kod ayrıca Dijital Hizmetler Yasası (DSA) ile bağlantılı olmalıdır. Şirketler, uyumsuzluk durumunda yüksek para cezaları ile tehdit edildi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 17 Kasım

Alireza

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Alireza

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza