ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 14 Haziran

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

Hafif fiyat artışları

DAX Analizi 14 Haziran

DAX Analizi 14 Haziran, Son iki işlem gününün satışlarının ardından, DAX endeksi (DAX 40) başlangıçta Salı günü istikrar kazanmaya çalışmalı. Sürekli yüksek enflasyonla ilişkili faiz oranı ve ekonomik endişeler, lider endekse bir hafta içinde yaklaşık 1300 puana mal olmuştu, şimdi ilk toparlanmanın zamanı gelmiş gibi görünüyor. Xetra açılışından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0.75 artışla 13.551 puana ulaştı.

Euro bölgesinin önde gelen endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde bir değer kazanması bekleniyor. ABD vadeli işlemleri de Yeni Zelanda borsalarının önceki gün ağır kayıplar vermesinin ardından toparlanma gösteriyor. LBBW’deki uzmanlar, şu anda dünya çapında faiz oranları ve durgunluk korkuları olduğunu yazdı. “ABD’de daha sıkı faiz artışlarına ilişkin endişeler hisse senedi, faiz oranı, döviz ve kripto piyasalarında kötü bir ruh hali yaratıyor ve euronun ABD doları karşısında önemli ölçüde değer kaybetmesine neden oluyor.”

Hisse senedi piyasalarının refahı ve sıkıntısı şu anda merkez bankalarına ve ekonomiye zarar vermeden yüksek enflasyonla mücadele etme zor görevine bağlı. ABD’de Çarşamba günü faiz kararı gündemde: Yatırım bankası Goldman Sachs’taki uzmanlar şimdi bile Temmuz ayında faiz oranlarının 0,75 puan ve aynı oranda artmasını bekliyorlar. Artık piyasa beklentilerinin de bu boyutta olması muhtemeldir.

DAX Analizi 14 Haziran

DAX Analizi 14 Haziran

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Morphosys (MorphoSys), Xetra kapanışına göre Tradegate’de ön piyasayı yüzde 7,6 artırdı. Sürücü, kanser ilacı Monjuvi konusunda Pfizer/Incyte ile ortaktır.

DAX Analizi 14 Haziran

Wacker Chemie (WACKER CHEMIE) yüzde 3,7 değer kazandı. Şaşırtıcı derecede başarılı bir çeyreğin ardından grup, 2022 için kazanç tahminini yükseltiyor. Bu arada Hornbach Holding (HORNBACH), tahmin düşüşünden sonra neredeyse yüzde yedi düştü. Bir bayi, yatırımcıların hırdavatçı grubundan başka bir şeye alıştığını söyledi.

Dax’ta, spor malzemeleri üreticisi adidas’ın gazeteleri, HSBC tarafından iptal edilen bir satın alma tavsiyesine yüzde 0,8 artı ile karşı çıktı.
Rakip Oracle’dan alınan rakamlara göre yazılım grubu SAP (SAP SE) da ön planda. Bulut işi, Amerikalıların satışlarda önemli bir artış elde etmesine yardımcı oldu. SAP pazardan önce yüzde iki kazandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza

DAX endeksi 21 Aralık : Yatırımcılar borsada toparlanmayı hızlandırıyor

Alireza

Dax’in rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor

Alireza