ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Şubat

DAX Analizi 7 Şubat

DAX Analizi 7 Şubat

DAX Analizi 7 Şubat – Geçen haftanın zayıflığının ardından, Pazartesi günü DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ta hafif bir istikrara dair işaretler var. Broker IG, önde gelen Alman endeksini Xetra’nın yüzde 0,4 artışla 15,156 puana başlamasından yaklaşık iki saat önce değerlendirdi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre Dax, yeni borsa haftasının başlangıcında Pazartesi gününe yükselişle başlayacak. Cuma günü, güçlü bir ABD işgücü piyasası raporu, yatırımcıların enflasyon ve faiz oranlarıyla ilgili endişelerini artırdı ve önde gelen Alman endeksini yüzde 1,8 civarında bir düşüşle 15.099,56 puana itti.

DAX Analizi 7 Şubat , Merkez bankalarının daha sıkı bir para politikası beklentisi de yatırımcıları endişelendirmeye devam etmelidir. Ayrıca, Almanya’da bakır izabe tesisi Aurubis ve MediaMarkt/Saturn’ün ana şirketi Ceconomy gibi birçok şirket yine iş rakamlarını sunuyor. Yurtdışından, diğer şeylerin yanı sıra, “Tekel” sağlayıcısı Hasbro ve biyoteknoloji şirketi Amgen’in numaraları programda.

Çok fazla ilgili ekonomik veri yok, sanayi üretimine ilişkin rakamlar Almanya’dan yayınlanıyor. Uzmanlar, bir önceki aydaki eksi yüzde 0,2’lik düşüşün ardından Aralık ayı için yüzde 0,4’lük bir artış bekliyor.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

DAX Analizi 7 Şubat DAX endeksi (DAX 40 endeksi) şirketleri, yönetim kurullarına giderek daha fazla kadın atamaktadır. Pazartesi günü yönetici arama şirketi Russell Reynolds’a göre, geçen yıl yeni atanan yöneticilerin yüzde 42’si kadındı ve yüzde 15’ten yüzde 19’a yükseldi. Bilinen yeni atamalar nedeniyle Nisan ayında kadınların oranı yüzde 20’nin üzerine çıkacak.

DAX Analizi 7 Şubat 

DAX Analizi 7 Şubat ‘ın açılışta daha yüksek olması bekleniyor

Danışman Thomas Tomkos, “Değişim şirketlere geldi. Bu, yeni kadın yönetim kurulu üyelerinin yüzde 55’inin şirket içi terfi olması, yani kadınların şirket içinden atanması gerçeğine de yansıyor” dedi. Giderek daha fazla şirket, hedeflenen personel gelişimi yoluyla kadın yöneticileri üst yönetimdeki görevlere hazırlıyor. “Bu, herhangi bir kotadan daha önemli.” Danışman Jens-Thomas Pietralla şunları söyledi: “Yönetim pozisyonlarındaki kadınlarla ilgili yoğun kamuoyu tartışması meyvelerini veriyor.”

Nüfus sayımına göre 40 DAX endeksi (DAX 40 endeksi) şirketinin 8’inin yönetim kurulunda kadın yok. Ağustos 2021’den beri yürürlükte olan kanuni kadın kotasına göre, bir sonraki Yönetim Kurulu değişikliğinde iki kadın üye atamak zorunda. Diğer altı üye ortak belirlenmediği veya yönetim kurulunun sadece üç üyesi olduğu için kanun uygulanmaz.

DAX Analizi 7 Şubat MDAX’taki 50 orta ölçekli anonim şirkette, kadınların oranı geçen yıl yüzde 11’den yüzde 11,7’ye yükseldi. İK danışmanlarına göre 50 şirketin 29’unda yönetim kurulunda sadece erkek var.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

DAX Analizi 4 Temmuz

Alireza

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

Symrise AG Hisseleri DAX 40 ‘ta

Alireza