Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiÖne çıkan

Güne Bakış

Avrupa hisse senetleri Güne Bakış -Avrupa Birliği

Güne Bakış

Avrupa hisse senetleri fiyat artışları beklentileri keskin bir şekilde artıyor. Avrupa Birliği, Cuma günkü son dönüm noktası, Avrupa Merkez Bankası’nın para politikasını güvercin bir ortamda tutacağına dair endişelerin artmasıyla Alman fiyat beklentilerinin 8-1 / 2 yılın en yüksek seviyelerine çıktığı euro bölgesinde oldu.

Verilere göre, ABD’de başabaş oranları 2012’den bu yana en yüksek seviyelerine yükselirken, İngiltere’de İngiliz halkının rekor bir oranı (%48) enflasyonun önümüzdeki 12 ayda hızlanacağına inanıyor. Ancak, ekonomik büyümeyi boğmadan enflasyonu ehlileştirmenin yollarını arayan dünya merkez bankalarını kendi kendini gerçekleştiren fiyat artışları potansiyeli rahatsız ediyorsa, finansal piyasalar tüm adımlarını atıyor gibi görünüyor.

S&P Perşembe günü yeni bir rekorla kapanırken, Asya hisse senetleri – borçlu geliştirici Evergrande’nin sürpriz bir faiz ödemesi yapmasının desteğiyle – Cuma günü ralli yaptı.

Dünya hisse senetleri, yatırımcıların daha yüksek enflasyon ve daha sıkı para politikası hayaletini görmezden gelmeleri ve bunun yerine bir başka tahminleri sarsan şirket kazançlarını neşelendirmeleriyle, Ekim ayında %4,6 arttı ve rekor seviyelerden sadece %1 düştü.

Avrupa Birliği Cuma günü, Avrupa hisse senetleri açılışta karışık görünüyordu ve Wall Street vadeli işlemleri rekor seviyelerinin biraz altında işlem gördü.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Euro bölgesi, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri için Ekim ayı için flaş satın alma yöneticileri endeks anket verileri ve daha sonra, ekonomik sağlığın bir göstergesi olarak yatırımcılar tarafından yakından izlenecek.

Petrol fiyatları düşerken, 10 yıllık ABD Hazine tahvilleri %1,7 ile Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeleri ile flört etti.

Şirkete özel haberlerde, Fransız otomobil üreticisi Renault, 2021’deki küresel yarı iletken çip sıkıntısı nedeniyle üretim kayıplarının önceden tahmin edilenden çok daha büyük olacağını, ancak kâr görünümünü koruduğunu söyledi.

İçecek üreticisi Remy Cointreau, 2021/2022 mali yılının ilk yarısında “olağanüstü” bir cari faaliyet karı büyümesi öngördü.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Cuma günü piyasalara daha fazla yön vermesi gereken önemli gelişmeler:

-Japonya TÜFE

-Her yerde flaş PMI’lar

-İngiltere GfK tüketici güveni/İngiltere perakende satışları

-Fed konuşmacıları:Fed başkanı Jerome Powell, San Francisco Başkanı Mary Daly

-Gelişen piyasalar: Rusya merkez bankası toplanıyor

-Avrupa kazançları: Pernod Ricard,

-Kazançlar: American express, Schlumberger, Honeywell

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

Sabah Analizi 4 Ocak Almanya / ABD / Bitcoin

Alireza

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Alireza