ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 9 Kasım

Almanya Borsası DAX 40 Endeksi

Yatırımcılar yüksek düzeyde temkinli olmaya devam ediyor

DAX Endeksi 9 Kasım ; Yatırımcılar ABD’den gelen taze enflasyon rakamlarından geri duruyorlar. DAX endeksi (DAX 40 endeksi), IG tarafından alım satımın başlamasından neredeyse iki saat önce yüzde 0,2 daha düşük 16 012 puan olarak tahmin edildi. Öğleden sonra ABD’den üretici fiyatları, Çarşamba günü ise tüketici fiyatları gündemde. Commerzbank, “Bu rakamlardan sonra yatırımcılar kesinlikle enflasyon görünümünü tekrar tartışacaklar” dedi.

DAX Endeksi 9 Kasım ; Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “DAX ile boğalar ve ayılar arasındaki mücadele devam ediyor” diye yazdı. Şu anda 16.000 puan için acı bir savaş var. Rekor seviyedeki hareket, Almanya’yı vuran korona dalgasının şu anda yatırımcıların çok da endişeli olmadığını gösteriyor. İnsidans, pandeminin Pazartesi günü başlamasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Borsadaki diğer konular, Salı günü Münih Re (Münih Reasürans Şirketi) ve Bayer’den rakamları içerecek olan mevcut raporlama sezonu. Alman finans uzmanlarının ekonomik beklentilerini ölçen ZEW Endeksi de Almanya’dan geliyor.

DAX Endeksi 9 Kasım; Frankfurt hisse senetleri görünümü: DAX yatırımcıları yüksek düzeyde temkinli olmaya devam ediyor

DAX Endeksi 9 Kasım ; Alman borsasındaki yatırımcıların şu an için ABD’den gelen taze enflasyon rakamlarından uzak durması muhtemel. Salı günü işlem görmeye başlamadan neredeyse bir saat önce, Alman lider endeksi Dax (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0.11’lik bir sinyal vererek 16 029 puana ulaştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,2 daha düşük olması bekleniyor.

Öğleden sonra ABD’den üretici fiyatları, Çarşamba günü ise tüketici fiyatları gündemde. Commerzbank, “Bu rakamlardan sonra yatırımcılar kesinlikle enflasyon görünümünü tekrar tartışacaklar” dedi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 9 Kasım ; Ayrıca, Landesbank Baden-Württemberg’den uzmanlar, bu Salı takvim sayfasında kilit merkez bankası temsilcilerinin bir dizi konuşma yapacağını da sözlerine ekledi. Diğer şeylerin yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası’ndan Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası’ndan Jerome Powell para politikası hakkında yorum yapmak istedi. Uzmanlar, “Kamu yararına olduklarından eminler,” diye devam ettiler. Enflasyon şu anda çok iç karartıcı. Soru, büyük merkez bankalarının küresel enflasyon şokuna karşı daha erken, daha hızlı ve daha kararlı hareket edip edemeyeceğidir.

DAX Endeksi 9 Kasım ; Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “DAX ile boğalar ve ayılar arasındaki mücadele devam ediyor,” diye ekledi. Şu anda 16.000 puan için acı bir savaş var. Dax şu anda Cuma günü 16 085 puanın hemen altında ulaştığı rekor seviyeye yakın.
Alman finans uzmanlarının ekonomik beklentilerini ölçen ZEW Endeksi de Almanya’dan geliyor. Salı günü Münih Re (Münih reasürans şirketi) ve Bayer’den diğer şeylerin yanı sıra rakamlar sağlayan mevcut raporlama sezonu bir konu olmaya devam ediyor.

İlaç sektöründeki büyümenin yanı sıra tohum ve pestisitlere yönelik yüksek talep, zirai kimya ve ilaç şirketi Bayer’i 2021 için biraz daha emin kılıyor. Bayer’in hisseleri Tradegate ticaret platformunda Pazartesi günü Xetra kapanışının yüzde bir buçuk üzerinde listelendi. . Reasürör Münih Re’nin belgeleri, Tradegate’te ayrıntılı üç aylık rakamların sunumundan sonra yüzde iki buçuk düştü.

DAX Endeksi 9 Kasım ; SDAX küçük sermaye endeksinde listelenen Nordex hisseleri Tradegate’de neredeyse yüzde dokuz düştü. Hammadde ve lojistik piyasalarındaki belirsizlikler sonucunda maliyetlerin yüksek olması rüzgar türbini üreticisini çok daha karamsar kılıyor. Online moda perakendecisi ABOUT YOU’nun hisseleri ise Tradegate’de yüzde beş gibi iyi bir artış gösterdi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 28 Aralık

Alireza

DAX Analizi 24 Mart

Alireza

10 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza