ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 10 Kasım

DAX endeksi rekor seviyede beklemede kalıyor ;

Dax 16.000 puanın biraz üzerinde

DAX Endeksi 10 Kasım ; Yine raporlama sezonunun işaret ettiği bir günde, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yatırımcıları 16.000 puan işaretini odakta tutuyor. Öncü endeks şimdilik bu seviyeyi Çarşamba günü tutabilecek gibi görünüyor. Broker IG, lider endeksi, işlem başlamadan iki saat önce, önceki günün kapanışının yüzde 0,18 altında 16 011 puanla değerlendirdi. Borsacılara göre bin mark, piyasanın yakın gelecekte hangi yöne gideceğine karar vermede yardımcı olabilir.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 10 Kasım ; Yalnızca Dax üyelerini belirtmek için hafta ortasında Allianz, Eon (EON SE), Infineon, Siemens Energy, adidas ve Continental‘den gelen numaraların işlenmesi gerekiyor. Ayrıca öğleden sonra ABD’de merakla beklenen enflasyon rakamları gündemde. QC Partners’ın piyasa gözlemcisi Thomas Altmann’a göre, enflasyonun yükselmeye devam edeceği konusunda şimdiden fikir birliği var. Uzman, “Borsalar için ondalık virgülün önünde hangi sayının olduğu belirleyici olabilir. Borsa yatırımcıları zaten 5’e alıştı” dedi.

DAX Endeksi 10 Kasım ; Bu arada, Asya’dan gelen spesifikasyonların oldukça yavaşlayıcı bir etkisi var. Oanda’dan piyasa analisti Jeffrey Halley, “Asya borsaları bugün bir gerileme yaşadı” dedi. Çin’de var olan enflasyonist baskılara atıfta bulundu. Üretici fiyatlarında 26 yılın en yüksek artışı yaşandı. Buna ek olarak, Çin emlak şirketi Evergrande, vadesi gelen faiz ödemeleri nedeniyle hafta ortasında yeniden gündeme geldi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 10 Kasım ; Alman lider endeksi Salı günü temkinli adımlar atarak yeni bir rekor engelledi.

DAX Endeksi 10 Kasım ; DAX, hafif dostane Salı seansında yüzde 0,3 artarak 16,104,13 puana yükseldi ve böylece psikolojik açıdan önemli olan 16,100 puanın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Sonunda, önde gelen Alman endeksi 16.040.47 puanda hala yüzde 0.04 daha düşüktü.
Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “DAX ile boğalar ve ayılar arasındaki mücadele devam ediyor” diye yazdı. Şu anda 16.000 puan için acı bir savaş var.

Ekonomik tarafta, ZEW ekonomik beklentiler endeksi, Avrupa Ekonomik Araştırma Merkezi (ZEW) tarafından bildirildiği üzere 31,7 (Ekim: 22,3) puana yükseldi. Mayıs ayından bu yana ilk artış oldu. Dow Jones Newswires tarafından ankete katılan ekonomistler, 20.0 puana düşüş tahmin ediyorlardı. Ancak endeksteki yükseliş artık gerçek bir sürpriz değil çünkü danışmanlık firması Sentix’in Pazartesi günü yayınladığı ekonomik beklentiler de yükselmişti.

Taze bilançolar

DAX Endeksi 10 Kasım ; Konu, diğer şeylerin yanı sıra Münih Re ve Bayer için iş rakamları sağlayan mevcut raporlama sezonu olarak kaldı. İlaç sektöründeki büyümenin yanı sıra tohum ve pestisitlere yönelik yüksek talep, zirai kimya ve ilaç şirketi Bayer’i 2021 için biraz daha emin hale getirdi.

Buna karşılık Münih Re, son çeyrek rakamlarıyla yatırımcıları ikna edemedi. Şimdi ortaya çıktığı gibi, özellikle kârlı hisse senedi ve tahvil satışı, yaz aylarında reasürörü karada tuttu.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 24 Ocak

Alireza

26 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Delivery Hero Nedir? Canlı DHER Fiyatı ve Grafiği

Alireza