ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi Bugün

DAX 40 Kazançları -DAX Endeksi Bugün

Dax hisse senedi rekor seviyeden sonra sahada

DAX endeksi bugün ; DAX endeksi (DAX 40 endeksi), son rekor avından sonra ara verdi. Alman gösterge endeksi Pazartesi günü neredeyse yerinden oynamadı ve kısa süre önce 16 041,26 puanla kırmızıda minimal bir şekilde listelendi. Fiyat barometresi, şu anda yatırımcıları rahatsız eden enflasyon endişelerine rağmen, Cuma günü 16 084 puanla başka bir rekora ulaştı.

DAX endeksi bugün ; CMC Marktes ticaret şirketinden piyasa analisti Jochen Stanzl, “Dax yüksek bir seviyede konsolide oluyor” dedi. Yatırımcılar, Ekim ayının başından bu yana gerçekleşen rallinin garanti edilip edilmediğini görmek için bu hafta daha fazla üç aylık rakamların açıklanmasını bekledi. Özellikle şimdi soru, alıcıların Cuma günü ulaşılan rekor seviyenin üzerinde görünüp görünmeyecekleri.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX endeksi bugün ; Orta ölçekli borsaların MDAX’ı Pazartesi günü erken işlemlerde yüzde 0,20 artarak 35.894,61 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) ise hafif geriledi.

 Dax’ta haftanın başında bazı önemli fiyat dalgalanmaları oldu. Henkel’in (Henkel vz) hisseleri endeksin sonunda neredeyse yüzde beş düştü. Tüketim ürünleri şirketi, yüksek hammadde ve nakliye maliyetleri nedeniyle cari yıl için daha karamsar hale geliyor. 2021 için kazanç rakamları, önceki tahmin aralığının alt ucunda olmalıdır.

DAX endeksi bugün ; Şüpheci bir analist çalışması, Volkswagen (VW) (Volkswagen (VW) vz)’nin tercih edilen hisselerini eksi yüzde bir buçuk kırdı. Yatırım bankası Jefferies’den uzman Philippe Houchois, otomobil üreticisinin elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hızlı gelişimine ayak uyduramadığını yazdı. Wolfsburg çok karmaşık bir yapıya sahiptir ve kirlenmiş siteler ve hükümet etkisi ile mücadele etmek zorundadır. Tesla varoluşsal bir tehdit olmasa da, VW hisselerine sahip olmak bu arka plana karşı çekici değil.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax’in zirvesinde ise enerji teknolojisi şirketi Siemens Energy’nin kağıtları yaklaşık yüzde beş arttı. Rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) kasvetli bir görünüm sunmuştu, ancak rakip Vestas’ın (Vestas Wind Systems AS) son zamanlarda sunduğu çok zayıf iş rakamlarından sonra, Siemens Energy’de şimdiden birçok olumsuz şey var. Fiyat fiyatlandırıldı, dedi bir borsacı.

DAX endeksi bugün ; GEA’nın hisseleri, MDax’ta yüzde üç buçuk artışla birinci sırayı aldı. Cuma günü, makine ve tesis mühendisliği şirketinin son çeyrekte karını neredeyse ikiye katladığı öğrenildi.

Haftanın başında analistler fiyat hedeflerini yükseltti.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

17 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

Sabah Analizi 8 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Alireza