Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiCompaniesDAXDAX40European stock marketForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

E.ON Nedir? Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği

E.ON SE (Canlı E.ON Hisse Senedi) (Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği)

E.ON Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey

E.ON SE (Canlı E.ON Hisse Senedi) (Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği) Almanya, Birleşik Krallık, İsveç, Hollanda, Belçika, Avrupa’nın geri kalanında ve uluslararası alanda bir enerji şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Enerji Ağları ve Müşteri Çözümleri olmak üzere iki segment üzerinden faaliyet göstermektedir. Enerji Ağları segmenti, güç ve gaz dağıtım ağlarını işletir, ayrıca bakım, onarım ve ilgili hizmetleri sağlar. Müşteri Çözümleri segmenti, konut, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük ticari ve endüstriyel, satış ortakları ve kamu kuruluşlarına enerji verimliliğini artıran ürün ve hizmetlerin yanı sıra güç, gaz ve ısı sağlar. Ayrıca şirket, Almanya ve Türkiye’de nükleer santralleri işletmekte, üretmekte ve sökmektedir. Ayrıca, yenilenebilir gazların gaz şebekelerine beslenmesini sağlayan bir yazılım çözümü olan SmartSim’i sunar; gaz kalitesi izleme çözümleri; Bir mobil gaz numunesi toplayıcı olan GasPro; ölçüm çözümleri; ve doğal gazları, LNG’yi ve biyogaz özelliklerini hesaplayan bir yazılım olan GasCalc. Şirket 1923 yılında kurulmuştur ve merkezi Essen, Almanya’dadır.

2016 yılında perakende, dağıtım ve nükleer operasyonlarını korurken geleneksel enerji üretimi ve enerji ticareti operasyonlarını yeni bir şirket olan Uniper’e ayırdı. E.ON, Uniper’deki hissesini bir borsa kotesiyle sattı ve kalan hisseyi Fin kamu kuruluşu Fortum’a sattı.

Mart 2018’de, E.ON’un E.ON, Innogy ve RWE arasında 43 milyar Euro’luk karmaşık bir varlık takas anlaşması yoluyla yenilenebilir enerji kuruluşu Innogy’yi satın alacağı açıklandı.Anlaşma, Eylül 2019’da AB antitröst makamları tarafından onaylandı.

E.ON SE (Canlı E.ON Hisse Senedi) (Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği)

2019’da E.ON, İngiltere’deki tüm elektrik müşterilerini tamamen yenilenebilir elektriğe geçiren “Altı Büyük” Birleşik Krallık elektrik şirketlerinden ilki oldu. Ancak şirket hala Türkiye’de kömüre sahip

2020’de E.ON UK, müşterilerini E.ON Next adlı yeni bir yan markaya taşıyacağını duyurdu. Ek olarak, E.ON Next, her iki şirketi de satın aldıktan sonra ticari enerji firması npower Business Solutions ve Powershop’tan 2 milyon geçiş müşterisine sahiptir.

Mart 2018’de E.ON’un kontrol sahibi hissedarı RWE’den yenilenebilir enerji kuruluşu Innogy’yi satın alacağı açıklandı. Anlaşma, E.ON’un saf bir perakende ve dağıtım şirketi haline gelmesiyle sonuçlandı. Bu, E.ON, Innogy ve RWE arasında E.ON’un Innogy’nin perakende ve dağıtım işini devraldığı, RWE’nin ise hem Innogy’nin yenilenebilir enerji üretim portföyünü hem de E.ON’un kalan hisselerini devraldığı 43 milyar Euro’luk karmaşık bir varlık takas anlaşmasıyla sağlandı. enerji üretim varlıkları. Ek olarak, RWE E.ON’da %16,7 hisseye sahip oldu ve E.ON 1,5 milyar € nakit ödeme aldı. Anlaşma Eylül 2019’da tamamlandı.

Canlı E.ON Hisse Senedi (Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Şirketler 19.09.2022

Alireza

DAX Analizi 16 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza