ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Haziran

DAX Analizi 17 Şubat

Dax yeniden 14.600 puana yükseldi

DAX Analizi 6 Haziran

DAX Analizi 6 Haziran, DAX (DAX 40 endeksi), Whit Pazartesi günü Mart ayının sonundan bu yana bir önceki zirvesine tekrar puan toplamalı. Xetra ticaretinin açılmasına bir saatten az bir süre kala, gösterge olarak X-Dax (DAX 40) yüzde 0,66 artarak 14.556 puana ulaştı. Bu, önde gelen Alman endeksinin tekrar 14.600 puana biraz daha yaklaşmaya cesaret edeceği anlamına geliyor. Nisan ayının başından beri bunu birkaç kez başlatmıştı, ama sonra tekrar geri döndü.

Sabahın ana itici gücü, Pekin’deki korona kısıtlamalarının hafifletilmesiydi. Ayrıca Çin’den gelen iyileştirilmiş ekonomik veriler ve ABD’nin yüksek enflasyonla mücadele etmek için Çin malları üzerindeki ithalat vergilerinden feragat edebileceği ihtimalinden de bahsedildi.

CMC Markets’tan piyasa gözlemcisi Michael Hewson’a göre, Asya borsalarından Avrupa’ya olumlu hava yayılıyor. Cuma akşamı faiz oranlarının yükseleceği endişeleri nedeniyle Wall Street’teki işaretler yine olumsuz olsa da, haber Uzak Doğu’da fiyatların yükselmesine neden oldu. ABD vadelileri son zamanlarda tekrar yükseldi.

Dax Endeksi ve ya GER40 Endeksi Nedir?

DAX Analizi 6 Haziran

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Hewson için borsalar, Perşembe günkü AMB faiz oranı kararı ve Cuma günkü ABD tüketici fiyat verileri beklentisiyle önemli bir haftaya hazırlanıyor. Yatırım şirketi Abrdn’den ekonomist Pietro Baffico’ya göre, ECB’nin ilk olarak Temmuz ayında negatif faiz politikasından çıkış başlamadan önce net varlık alımlarını sonlandırmaya karar vereceği varsayılabilir.

DAX Analizi 6 Haziran

Şirket tarafında, Whit Pazartesi günü haber durumu resmi tatil nedeniyle zayıftı. Nemetschek (Nemetschek SE) hissesi, ABD bankası Citigroup’un olumlu ilk notu nedeniyle bir göz atmaya değer olabilir. Analistleri Pavan Daswani, dijital endüstrideki genel bakış açılarını övdü – Nemetschek üstün büyüme nedeniyle “En İyi Seçim” olarak seçildi.

Cuma günü işlemlerin kapanışının ardından açıklanan Dax ailesinde yaklaşan endeks değişiklikleri artık biliniyor. Bir tüccara göre, bunların hepsi beklendiği gibi, dolayısıyla fiyatlar üzerindeki etki oldukça küçük kalacak. Beiersdorf, Delivery Hero yerine önde gelen borsa ligine geri dönerken, rüzgar ve güneş parkı operatörü ENCAVIS, finansal hizmetler sağlayıcısı Hypoport (Hypoport SE) yerine MDAX’a geçiyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi Öğlen Analizi

Alireza

18 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Lufthansa Havayolu grubu üçüncü çeyrekte faaliyet kârında uçuyor

Alireza