Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

Finansal Robot-Alman United Robot

finansal robot

SoftBank Finansal Robot, Fransız robotik işini Alman United Robotics’e satmak için görüşmelerde

İncelenen kaynaklara ve belgelere göre SoftBank’in Finansal Robot, Pepper androidinin arkasındaki Paris merkezli robotik işini Almanya’nın United Robotics Group’a satmak için görüşmelerde bulunuyor ve bir zamanlar büyük bir büyüme faktörü olarak lanse ettiği bir işi küçültüyor.

Konuya aşina iki kaynak, medyaya konuşmalarına izin verilmediği için isimlerini vermekten kaçındıklarını, görüşmelerin devam ettiğini ve planların değişebileceğini söyledi.SoftBank’ın Finansal Robot bir hisseye sahip olup olmayacağı ya da anlaşmanın ne kadar değerli olacağı belli değil.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Alman endüstriyel üreticisi Hahn tarafından desteklenen United Robotics Group, Ekim ayında SoftBank (9984.T) mücadele eden Pepper ve Nao robotlarının Avrupa ana distribütörü oldu.

United Robotics yorum yapmaktan kaçındı. SoftBank’in Finansal Robot, Pepper işine bağlı kalmaya devam ettiğini söyledi.

Haziran ayında SoftBank’ın Finansal Robot Pepper üretimini durdurduğunu ve küresel olarak işinde işleri kestiğini bildirdi. Operasyonların 2012 yılında Pepper’ı SoftBank için özel olarak tasarlayan Aldebaran’ı satın almasına kadar uzanan Fransa’da 330 personel pozisyonunun yaklaşık yarısı işten çıkarıldı.

Kaynaklara ve iş ilanlarının gözden geçirilmesine göre, düşük moral nedeniyle ek personel işten ayrıldı ve SoftBank’ı temel işlevleri yerine getirmek için pozisyonları ilan etmeye zorladı.

United Robotics’in web sitesine göre Almanya ve Avusturya’da ofisleri var. Kaynaklara göre, son zamanlarda SoftBank’in Finansal Robot personeli satış gibi alanlarda şirket tarafından işe alındı.

Daha önce bildirdiğine göre, Avrupalı ​​iş gücü ve Japon yöneticiler arasındaki bir kültür farkıyla parçalanan SoftBank, giderek azalan eskiyen Pepper birimleri ve eskimeye yaklaşan bileşenler stoğuna sahip.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

United Robotics, küçük bir insansı robot olan Pepper ve Nao’yu satmanın yanı sıra, insanlarla birlikte çalışabilen endüstriyel bir olan Sawyer gibi robotlar da pazarlamaktadır.

Yeniden yapılandırma, SoftBank’ın Finansal Robot Pepper’ın ticari başarısızlığının ardından üçüncü taraf donanım satışına odaklanmasıyla gerçekleşti.

Holding, İngiltere’de paralel bir satış operasyonu oluşturarak Paris merkezli işletmeye olan bağımlılığını azalttı.

Incelenen kaynaklara ve belgelere göre, Fransa’daki SoftBank’in Finansal Robot mühendisleri, Plato adlı hizmet veren bir robot tasarlamak için gizli bir proje üzerinde çalışıyorlar.

Ancak kaynaklar, Japonya’daki yöneticilerin robot siparişini ertelediğini söyledi. Aynı zamanda, SoftBank, kendi ürününün ticari uygulanabilirliğini azaltarak, dış firmalardan benzer robotlar satmak için anlaşmalar yaptı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 25 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 17 Şubat

Alireza