Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Eylül

DAX Analizi 14 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 15 Eylül, Wall Street’te önceki gün olduğu gibi, şimdi DAX endeksi (DAX 40) için bir istikrar sağlama girişimi bekleniyor. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce Perşembe günü 13.034 puana hafif bir artış sinyali verdi. İnatçı ABD enflasyonu karşısında şoke olan borsa barometresi, 100 günlük çizgi alanında 13.564 puanlık toparlanmanın zirvesinden iki gün içinde yüzde 4.5’e kadar düştü. Euro Bölgesi lider endeksi   EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) güne yüzde 0.2 daha düşük başlayacak.

DAX Analizi 15 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Wall Street’te Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Çarşamba günü Temmuz ortasından bu yana en düşük seviyesinden toparlandı ve pozitife döndü. Nasdaq borsasındaki teknoloji hisseleri özellikle önemli ölçüde toparlandı.

Credit Suisse’e göre, tüketiciler için fiyatlardaki beklenmedik şekilde önemli artışın ardından önceki gün üretici seviyesindeki zayıflama ortalığı biraz sakinleştirdi. ABD’de üretici düzeyinde enflasyon dün açıklandığı gibi beklenenden fazla zayıflamıştı.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Bununla birlikte, bundan bağımsız olarak, uzmanların, ekonomik büyüme düşse bile ABD Merkez Bankası’nın kısıtlayıcı faiz oranı seyrini sürdüreceğine dair kanaatleri artıyor. İsviçreli yatırım bankasının ABD faiz oranı beklentisi son verilere göre 0,5 puan arttı. Sonuçta, şimdi Fed’in faiz oranlarını yüzde 4.50’ye yükseltmesini bekliyorlar.

DAX Analizi 15 Eylül, Özellikle analist yorumları, bireysel değerler arasında harekete neden olmalıdır. Münih Re’nin (Münih Reasürans Şirketi) Tradegate ticaret platformundaki hisseleri, Çarşamba günü Xetra kapanışının yüzde birden fazla altındaydı. Büyük İsviçre bankası UBS’den uzman Will Hardcastle, son fiyat artışını haklı çıkarmak için, reasürörün mülk-kaza oranının, diğer şeylerin yanı sıra önümüzdeki yıl iyileştirilmesi gerektiğini yazdı. Ama bu pek olası değil

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

GER 40 Endeksi katılımcıları: GER 40’ta kimler işlem yapıyor?

Alireza

Airbus Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği 

Alireza

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza