ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 16 Kasım

DAX Endeksi 16 Kasım

DAX Endeksi 16 Kasım ; Dax rekor koşusunu sürdürüyor

DAX Endeksi 16 Kasım DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günü ılımlı yükseldi ve böylece başka bir rekor seviyeye ulaştı. ABD doları karşısında zayıf seyreden euro ve ABD ile Çin arasındaki gevşeme sinyalleri destekleyici etki yaptı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Erken işlemlerde, Alman borsa barometresi, ticaretin başlangıcında 16.190 puanın hemen altına tırmandıktan sonra yüzde 0.14 artarak 16.170.63 puana yükseldi. Orta ölçekli borsa hisse senetlerinin MDAX’ı son zamanlarda yüzde 0,08 artarak 36,139,42 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,19 artarak 4.394,66 puana yükseldi.

DAX Endeksi 16 Kasım daha zayıf bir euro, ihracata yönelik Alman ekonomisine yardımcı olma eğilimindedir. Heidelbergcement gibi bazı küresel şirketler, ABD Başkanı Joe Biden’ın önünü açtığı kapsamlı altyapı projelerinden de yararlanabilir. Ayrıca Biden ile Çin devlet başkanı ve parti başkanı Xi Jinping’in yaptığı bir video zirvesi de iyi geçti. Biden, Çin ile rekabetin bir çatışmaya dönüşmemesi gerektiğini ve Xi’nin de olumlu olduğunu vurguladı. Biden’ın selefi Donald Trump döneminde ilişkiler çok gergindi.

Öğleden sonra önemli ABD ekonomik verileri gelecek. Daha sonra perakende satışlar ve endüstriyel üretim hakkında raporlar yapılır. Helaba’dan Ralf Umlauf, “Her şeyden önce, araba satışları olmasa bile perakende satışların tekrar sağlam olup olmadığını görmek heyecan verici olacak,” diye yazıyor. Ve otomobil endüstrisi de endüstriyel üretim açısından önemli bir rol oynamaktadır.

DAX Endeksi 16 Kasım devami

DAX Endeksi 16 Kasım bugünün devami

Bu ülkedeki bireysel değerler arasında, raporlama sezonunun sona erdiği giderek daha belirgin hale geliyor. Bu nedenle ana odak noktası giderek diğer konulara çevrildi. Örneğin, MDax’ta thyssenkrupp yüzde 5.0 artarak Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve endeksin zirvesine çıktı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bir önceki akşam, Bloomberg haber ajansı, duruma aşina olan kişilere atıfta bulunarak, Thyssenkrupp’un hidrojen elektrolizör işinin olası bir halka arzı için planlarını ilerlettiğini ve çelik ve sanayi grubunun kendisinin yorum yapmak istemediğini bildirdi. Bloomberg kaynaklarına göre Thyssenkrupp, 2022’nin ilk çeyreğinde Uhde Chlorine Engineers ortak girişiminin bir listesini inceliyor. İşletmenin değeri beş milyar avroya kadar çıkabilir.

DAX Endeksi 16 Kasım favorisi olan HeidelbergCement’in hisseleri yüzde 1,4 arttı. Başlatılan ABD altyapı paketinin sağladığı desteğin yanı sıra, önde gelen Fransız bankası Societe Generale tarafından yapılan bir araştırma da ivme kazandı. Analist Xavier Marchand, yapı malzemeleri üreticisinin payını “Satın Al”a yükseltti ve inşaat ve yapı malzemeleri stoklarında Ağustos ayındaki en yüksek seviyeden bu yana görülen yüksek artış nedeniyle tüm sektör için yeniden daha iyimser. Enerji ve navlun maliyetlerinin zirve yaptığına dair işaretler var, diye yazdı.

Dermapharm için SDAX, karışık üç aylık rakamlar ve ayarlanmış yıllık hedeflerin ardından yüzde 2.0 düştü. zooplus, çevrimiçi evcil hayvan malzemeleri perakendecisinin süregelen devralınması göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan, yıllık raporunun sunumundan sonra pek değişmedi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 5 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 29 Kasım

Alireza

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 )

Alireza