ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Dax’in rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor

Dax'in rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor

Dax’in (DAX 40) rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor

Dax’in rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor, Salı günü işlem başlangıcında Alman borsasında sadece minimum kayıplar bekleniyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) böylece rekor düzeyde sabit kalır. Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0,07 ile 16 138 puanla ticaretin başlamasından bir saat önce sadece dörtte üçü civarında küçük bir değişikliğin sinyalini verdi. Haftanın başında, önde gelen Alman endeksi rekor yükselişini küçük adımlarla yaklaşık 16.150 puana kadar sürdürdü. Aynı zamanda, önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) bir miktar artması bekleniyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ralli aynı zamanda Euro’nun ABD doları karşısındaki zayıflığı ile istikrar kazanıyor. Bu, ihracata yönelik Alman ekonomisine yardımcı olma eğilimindedir. ABD ve Çin arasında da gevşeme işaretleri var. ABD Başkanı Joe Biden ile Çin devlet başkanı ve parti başkanı Xi Jinping’in düzenlediği bir video zirvesi iyi geçti. Biden, Çin ile rekabetin bir çatışmaya dönüşmemesi gerektiğini vurguladı. Çin hükümeti de olumluydu. Biden’ın selefi Donald Trump döneminde ilişkiler çok gergindi.

Öğleden sonra önemli ABD ekonomik verileri gelecek. Daha sonra perakende satışlar ve endüstriyel üretim hakkında raporlar yapılır. Helaba’dan Ralf Umlauf, “Her şeyden önce, araba satışları olmasa bile perakende satışların tekrar sağlam olup olmadığını görmek heyecan verici olacak,” diye yazıyor. Ve otomobil endüstrisi de endüstriyel üretim açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu ülkedeki bireysel değerler arasında, raporlama sezonunun sona ermek üzere olduğu dikkat çekiyor. Bu nedenle, üç aylık rakamlar, örneğin Dermapharm ve zooplus’tan yalnızca birkaçı kaldı; bu sayede, evcil hayvan malzemeleri için çevrimiçi perakendecinin rakamları, finansal yatırımcılar EQT ve Hellman & Friedman tarafından devam eden devralma göz önüne alındığında, en iyi ihtimalle marjinal ilgi görüyor.

Bir tüccara göre, SDAX’tan Dermapharm “karışık bir dizi rakam” sundu. Tradegate’de, ilaç firmasının kağıdı, Xetra kapanışına kıyasla yüzde 2’den biraz daha fazla düştü.

HeidelbergCement’in Tradegate’deki hisseleri arttı. Büyük Fransız bankası Societe Generale, inşaat malzemeleri üreticisinin payını “Satın Al” olarak yükseltti. Ağustos ayının en yüksek seviyesinden bu yana inşaat ve yapı malzemeleri stoklarındaki fiyat düşüşünün ardından analist Xavier Marchand şimdi yeniden daha iyimser. Enerji ve navlun maliyetlerinin zirve yaptığına dair işaretler var, diye yazdı. Ayrıca, önceki akşam ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin altyapısını modernize etmeyi amaçlayan büyük yasama paketini imzaladı. Dax Group’un ABD işi de bundan faydalanmalıdır.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 28 Aralık

Alireza

8 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza