ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

SABAH ANALIZI 17 Kasım – Almanya / ABD

SABAH ANALIZI

SABAH BRİFİNG – Almanya / ABD

AVRUPA

SABAH ANALIZI – Almanya / ABD ;  Görünüm: Tüccarlar, Çarşamba günkü toplantı için Avrupa borsalarının açılışının sınırlı talep edilmesini bekliyorlar. Son birkaç gündeki yükselişten sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) başlangıçta birkaç puan düşmelidir. Bir tüccar, “Fakat düşüşler hızlı bir şekilde satın alınmalı” diyor. Bu, her şeyden önce DAX’taki dolara duyarlı hisse senetleri için geçerlidir. Doların yıl içindeki yeni zirvelerinden faydalanmalılar, euro da bu yıl ilk kez 1,13 doların altına düştü. Ancak artan faiz oranı spekülasyonu kötü adamların üzerine gitmemeli. Deutsche Bank stratejisti Ulrich Stephan, ABD hisse senetlerinin son 100 yılda yüzde 6’nın üzerinde enflasyon oranlarında ve ortalama F/K oranı 13’te işlem gördüğüne dikkat çekiyor – şu anda 22. Ama şu anki durumun karşılaştırılabilir olduğunu pek düşünmüyorum. , “diyor stratejist. Bir yandan ABD Merkez Bankası, yüksek enflasyona rağmen tarihsel olarak düşük olan kilit faiz oranını bir süre daha sürdürecek, diğer yandan maliye politikası güçlü büyüme dürtüleri sağlayacaktır.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah analizi baktığımızda Kayıt avı devam etti. Hem DAX hem de Stoxx-600 yeni rekorlar kırdı. Güçlü ABD endüstriyel üretim verilerinin ardından euro yıllık yeni en düşük seviyesine düşerken, güçlü dolar hissiyatını destekledi. Vodafone’un hafif yükseltilmiş görünümü (+ %4,8) beklenenden daha iyi olarak derecelendirildi. Kering (+ %4,4) Bottega Veneta’nın yönetimindeki personel değişikliğine çok sert tepki verdi. Marka patronu Daniel Lee’nin şaşırtıcı ayrılışının ardından Matthieu Blazy artık marka yenileme sürecinden sorumlu olacak. Diageo (+ %1,2) kendine yeni orta vadeli hedefler belirledi. Ancak tüm sektör hala yatırımcılar arasında çok popülerdi: Remy Cointreau da yüzde 1,2 ve Campari yüzde 1 kazandı, Pernod Ricard en son primleri korudu.
DAX / MDAX / TECDAX

Sabah analizi baktığımızda

Sabah analizi baktığımızda Thyssenkrupp yüzde 12 arttı. Raporlara göre, elektroliz ünitesi borsaya kote olacak. Qiagen (+ %4,3) yıl için yeni zirveler kaydetti ve 21 yılın en yüksek seviyesinde kapandı. Ticarette, Betaville tarafından yapılan yeni bir analize atıfta bulunulmuştur. Buna göre, Thermo Fischer bir kez daha DAX şirketini satın almakla ilgilenmeli. Ayrıca dolara duyarlı değerler özellikle talep görüyordu. Siemens yüzde 2,4 arttı ve yeni zirvelere ulaştı. Conti, yüzde 3,1’lik bir artı ile toparlanmaya devam etti. Öte yandan, RWE (-%0.9) hafta başından itibaren fiyat artışından sonra kar elde etmekten zarar gördü. Dermapharm, satış tahmininin düşürülmesine yüzde 4 eksi ile tepki verdi.

XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Basler hissesi yüzde 3.5 kaybetti. Şirket, şu anda şirketin BT altyapısında büyük aksamalara neden olan bir siber saldırının hedefi haline geldi.

SABAH ANALIZI ABD – HİSSELER

Sabah analizi baktığımızda Biraz daha sıkı – Şaşırtıcı derecede olumlu ekonomik veriler Salı günü Wall Street’i vurdu. İthalat fiyatları bazında ise Ekim ayı enflasyonu korkulandan biraz daha fazla öne çıktı. Ancak aynı zamanda perakende satışlar da tahminlerden daha hızlı yükseldi. Sektör ayrıca yatırımcılar arasında iyi bir ruh hali sağladı. Çünkü ekim ayında üretimini beklenenden çok daha fazla artırdı. Perakende verilerine ek olarak, yatırımcılar ayrıca kilit sektör şirketlerine de baktılar. ABD’deki ev geliştirme zinciri Home Depot, üçüncü mali çeyrekte piyasanın tüm beklentilerini aştı. Fiyat yüzde 5,7 arttı. Başka bir perakendeci Walmart ile ikna oldu (-%2.6). Ancak analistler, enflasyonist bir ortamda, Walmart’ın daha fazla müşteri çekmek için tipik olarak fiyatları rakiplerinden daha yavaş artırdığını belirtiyor. Bu gelişme marjları ve kazançları olumsuz etkiliyor. Qualcomm, yatırımcıları iyimser tahminlerle ikna etti. Hisse fiyatı yüzde 7,9 arttı.

what is spend analysis

Tahvil piyasasında getiriler uzun vadede yükselmeye devam etti ve üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Katılımcılar, enflasyona karşı daha sert adımlar atılması çağrısında bulunan St. Louis Fed Başkanı James Bullard’a atıfta bulundu. Enflasyon riskini doğru bir şekilde yönetebilmemiz için Açık Piyasa Komitesi’nin önümüzdeki birkaç toplantıda daha şahin bir yön alması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah analizi baktığımızda ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD hükümetinin 15 Aralık’ta temerrüde düşeceği konusunda uyardı. Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye Salı günü yazdığı bir mektupta Yellen, ülkede “ABD’nin güvenini ve kredi itibarını” sağlamak için borç tavanının yükseltilmesi veya askıya alınması çağrısında bulundu. Yellen, 15 Aralık tarihine atıfta bulunarak, “Hazine Bakanlığının ABD hükümetinin operasyonlarını bu noktadan sonra finanse etmek için yeterli kaynağa sahip olmadığı senaryolar var” dedi. ABD, Kongre’nin başlangıçta borç tavanını 480 milyar dolar artırarak önlediği Ekim ayında temerrüt tehdidinde bulunmuştu. Başkan Joe Biden’ın Demokratları ve muhalefetteki Cumhuriyetçiler aylardır borç limiti konusunda tartışıyorlar. Yellen’ın temerrüde ilişkin son uyarısı, Biden’ın milyar dolarlık sosyal ve iklim koruma paketi “Daha İyisini İnşa Et” için zorlu müzakerelerin ortasında geldi. Kongre’deki Cumhuriyetçiler, çocuk bakımı, yaşlı bakımı ve yasal sağlık sigortasının genişletilmesi, aileler için vergi indirimleri ve iklim politikası için 555 milyar doları içeren 1,85 trilyon dolarlık paketi reddediyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 27 Mayıs

Alireza

DAX Analizi 17 Ağustos

Alireza

DAX 40 Varta hisseleri nihayetinde serbest düşüşte

Alireza