Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Ağustos

13 Aralık Piyasa Gelişmeleri

DAX Analizi

DAX Analizi 11 Ağustos, ABD’deki enflasyonist baskıda kalıcı bir azalma umudunun Perşembe günü Alman borsası üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Aksi takdirde, şirketin bakış açısından, DAX endeksi (DAX 40) ailesindeki şirketlerden birçok üç aylık rakamlarla raporlama sezonunun son “sıcak gününe” odaklanılır.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 11 Ağustos

Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,39 artarak 13.755 puana işaret etti. Böylece DAX endeksi (DAX 40), bir önceki haftaya göre 13.792 puanla Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesine yaklaşmalı. Euro bölgesinin önde gelen endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Perşembe günü yaklaşık yüzde 0,5 daha yüksek olması bekleniyor.

Temmuz’da ABD enflasyonu, 40 yılı aşkın bir sürenin zirvesinden beklenenden önemli ölçüde sapmıştı. Bir gün önce bu haberin ardından, yatırımcıların risk alma istekleri sabah saatlerinde önemli ölçüde arttı ve Asya’da da azalmadı. Borsa komisyoncuları, ABD Merkez Bankası’nın daha düşük enflasyonla faiz oranı dönüşü ile daha ılımlı bir hızda gideceğini umuyor. Fed, faiz oranlarını en son Temmuz ayında 0,75 puan artırmıştı.

DAX Analizi 11 Ağustos RWE

DAX Analizi 11 Ağustos, Enerji grubu RWE, bu yıl yeşil portföyün genişletilmesine beş milyar avrodan fazla yatırım yapmak istiyor. İkinci çeyrek için nihai rakamlar sunulduğunda, bu başlangıçta planlanandan yüzde 30 daha fazlaydı. Yılın ilk yarısında yenilenebilir enerjilerden yaklaşık yüzde 20 daha fazla elektrik üretildi. Essen merkezli şirket, bu noktada artan görünümün yanı sıra, şimdi onaylanan Temmuz ayı sonunda ön rakamları sunmuştu. Tradegate ticaret platformunda piyasa öncesi ticarette, RWE hisseleri son zamanlarda yüzde 1,0 arttı.

Siemens Energy’deki hissedeki yüksek değer düşüklüğü ve Rusya ile bağlantılı diğer yükler, teknoloji grubu Siemens’e mali yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 1,5 milyar avroluk vergi sonrası zararı getirdi. yıl önce. Bu nedenle Siemens, mevcut mali yıl için kazanç hedefini de düşürdü. Bunun dışında, operasyonel olarak sağlam çalıştı. Sanayi işletmelerinde satışlar ve gelen siparişler, uzmanların beklediğinden çok daha fazla arttı. Tradegate’de Siemens kağıtları yüzde 2,5 düştü.

Duetsche-Telekom - DAX Analizi 11 Ağustos Duetsche Telekom

DAX Analizi 11 Ağustos, Deutsche Telekom faaliyet karı hedefini bir kez daha yükseltti. Özel efektler için ayarlanan leasing maliyetleri (Ebitda AL) dahil faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç, cari yılda şimdi yaklaşık 37 milyar Euro’ya yükselmelidir. Şimdiye kadar grup, ilk artışın ardından 36,6 milyar avrodan fazlasını hedeflemişti. Leasing maliyetleri de dahil olmak üzere serbest nakit akışı 10 milyar avronun üzerinde olmaya devam etmelidir. Analistler, 2022 için böyle bir şey bekliyorlar, ancak yine de düzeltilmiş faaliyet sonuçlarında iyileştirme için yer olduğunu düşünüyorlar. Tradegate’in t-hissesi yüzde 0,3 düştü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Kamyon ve otobüs üreticisi Daimler Truck, ikinci çeyrekte fiyat artışları, uygun döviz kurları ve daha fazla satış sayesinde satışlarını yüzde 18 artırdı. Bu, analistlerin düşündüğünden daha fazlasıydı. Özel efektler için ayarlanan konsolide operasyon sonucu yüzde 15 arttı. Bununla birlikte, 2022 için satış ve kazanç hedeflerini doğrulayan CFO Jochen Goetz, mevcut yılın özellikle artan maliyetler nedeniyle zorlu olmaya devam edeceğini söyledi. Tradegate’de hisseler yüzde 0,6 değer kazandı.

Thyssenkrupp plans 5,000 more job cuts, with steel branch in jeopardy |  News | DW | 19.11.2020

DAX Analizi 11 Ağustos, Çelik ve sanayi grubu thyssenkrupp, artan malzeme fiyatlarından yararlanmaya devam ediyor. Satışlar ve işletme sonucu bu nedenle üçüncü mali çeyrekte önemli ölçüde arttı ve analistlerin beklediğinden daha iyi çıktı. Öte yandan, grup yüksek faiz oranlarının yükü altındadır: Thyssenkrupp bu bağlamda milyonlar değerinde değer düşüklüğü yapmak zorunda kaldı ve bu da net karı baskı altına aldı. Şirket bu nedenle net gelir tahminini düşürdü. Tradegate’deki hisse senetleri yüzde 3,0 arttı.

DAX Analizi 11 Ağustos

Devam eden yüksek gübre fiyatları sayesinde, K+S (K+S), gaz krizinden kaynaklanan milyonlarca avroluk yük tehdidine rağmen cari yıl için kâr hedefine bağlı kalıyor. CEO Burkhard Lohr, “Senaryomuzda varsayıldığı gibi, dördüncü çeyrekte doğal gazın mevcudiyetinde darboğazlar ve gaz ek ücreti olsa bile, 2022 mali yılı için önceki FAVÖK tahminimizi teyit ediyoruz” dedi. Ortalama analist tahmini, aralığın üst ucunda olmasına rağmen, uzmanların halihazırda gaz kirliliğini ne ölçüde hesaba kattığı belirsizdir. Tradegate’de K+S hisseleri yüzde 5.0 arttı

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Endeksi 15 Kasım HAFTALIK GÖRÜNÜM

Alireza

DAX Akşam Analizi 29 Kasım

Alireza

7 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza