Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Temmuz

IFO endeksi 24 Kasım -DAX Analizi 7 Aralık

DAX Analizi

DAX Analizi 27 Temmuz, Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, ABD Merkez Bankası’nın faiz kararından birkaç saat önce DAX endeksi (DAX 40) Çarşamba günü yükselişe geçecek. Salı günü yüzde 0.9 düşüşle 13.096.93 puana geriledi.

DAX Analizi 27 Temmuz

Borsacılar, Fed’in faizi yeniden 0,75 puan artıracağından emin olduğundan, dikkatleri görünüme odaklanmış durumda. Sigorta şirketi Axa’nın varlık yönetiminden ekonomist David Page, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısında gergin bir ip üzerinde yürümek üzere olduğunu tahmin ediyor. “Bir yandan, Fed’in fiyat istikrarını sağlamaya kararlı olduğuna dair sinyal vermesi gerekecek. Öte yandan, ekonomiyi resesyona sürükleyebilecek finansal koşulları daha da sıkılaştırmamaya dikkat etmesi gerekecek.”

German DAX-30 to swell to DAX-40 | Business | Economy and finance news from  a German perspective | DW | 25.08.2021

DAX Analizi 27 Temmuz, Buna ek olarak, yatırımcılar Rus doğalgazının Avrupa’ya arz hacminin gelişimini yakından takip etmeye devam ediyor. Rabobank yatırım stratejisti Lyn Graham-Taylor, “Ukrayna’yı Rusya’ya karşı desteklemenin bedelinin karneye bağlı olduğu çoğunluk görüşü haline geliyor” dedi. Alman tüketicilerin satın alma ruh halini yansıtan GfK endeksi bu nedenle yalnızca ikincil bir rol oynuyor. Uzmanlar, Ağustos’un eksi 27,4 puandan eksi 28,9 puana düşmesini bekliyor.

Önümüzdeki şirket bilançoları, artan enflasyon ve resesyon riskleri izlenimi veriyor. BASF ve Deutsche Bank kimyasal grubuna ek olarak, iki uçak üreticisi Airbus ve Boeing defterlerini açıyor. ABD’de Deutsche Telekom‘un mobil iletişim iştiraki T-Mobile US de rakamlar veriyor.

Nasdaq 100 nedir?

DAX Analizi 27 Temmuz

Software AG (Software), ikinci çeyrekte önemli bir kâr düşüşüyle ​​başa çıkmak zorunda kaldı. MDAX şirketinin Çarşamba günü Darmstadt’ta açıkladığı gibi, hissedarlar 17.5 milyon euro fazla ve dolayısıyla önceki yıla göre yüzde 47 daha az fazla aldı. Akış setlerinin satın alınması dahil, satışlar yüzde dört artarak yaklaşık 227 milyon avroya ulaştı. Düzeltilmiş faaliyet sonucu (düzeltilmiş FAVÖK) yüzde 19 azalarak 49,4 milyon Euro’ya düştü. Şirket, Temmuz ayı ortasında önemli verileri zaten sunmuştu ve önemli dijitalleştirme bölümündeki siparişler için yıllık tahminini düşürdü. Ancak şirket, kalan yıllık hedeflere ulaşmak istiyor.

Mercedes-Benz, güçlü ikinci çeyreğin ardından görünümü yükseltti

DAX Analizi 27 Temmuz

İyi iş sayesinde, otomobil üreticisi Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) tedarik zinciri sorunlarına ve Ukrayna savaşına rağmen tüm yıl için görünümünü yükseltti. Stuttgart merkezli şirketin Çarşamba günü açıkladığı gibi, satışlar, kazançlar ve nakit girişi açısından DAX endeksi (DAX 40) grubu şimdi eskisinden daha iyimser. CEO Ola Källenius, yönetimin daha önce 11,5-13 aralığının üst ucunda bir değer tahmin etmesinin ardından, sermaye piyasasında çok dikkat çeken otomobil bölümü için düzeltilmiş faaliyet marjının yüzde 12 ila 14 arasında olmasını bekliyor. yüzde. Analistler, tahminde bir artış üzerinde spekülasyon yaptılar. Bilindiği gibi Mercedes, Çin’deki kilitlenmeler ve çip eksikliği nedeniyle ikinci çeyrekte önemli ölçüde daha az araç sattı, ancak iyi fiyat gelişmelerinden ve daha pahalı araçlara yönelik eğilimden yararlandı.

BASF, yıllık hedeflerini yükseltiyor

Dünyanın en büyük kimya grubu BASF‘deki işler de ikinci çeyrekte iyi gitti. DAX endeksi (DAX 40) listesinde yer alan şirket, 2022 hedeflerini yükseltti. BASF’nin Çarşamba günü Ludwigshafen’de duyurduğu gibi, grup 2022 için satışların şimdi 86 ile 89 milyar avro arasında artmasını bekliyor. Grup daha önce 2021’de 78,6 milyar avrodan sonra 74 ila 77 milyar avroya düşüş bekliyordu.

DAX Analizi 27 Temmuz

Faaliyet karı açısından BASF, tahmin aralığının alt sınırını yükseltti ve şimdi 2022 için önceki 6,6 milyar avro yerine en az 6,8 milyar avro hedefliyor. Şirket, kâr hedefinin üst sınırını 7,2 milyar avro ile doğruladı. 2021’de BASF, 7,8 milyar Euro’luk özel etkilere göre düzeltilmiş faiz ve vergi öncesi kazanç (FVÖK) bildirdi.

DAX Analizi 27 Temmuz, BASF, yılın ikinci yarısında küresel ekonomik kalkınmada kademeli bir yavaşlama bekliyor. Ancak bunun Avrupa için çok daha belirgin olacağı belirtildi. Şirket tahmininde, ne Çin’deki yenilenen karantinalar nedeniyle ciddi kısıtlamalar ne de Avrupa’daki gaz sıkıntısı nedeniyle üretim kesintileri olmayacağını varsayıyor.

Şirket, Temmuz ortasındaki ikinci çeyreğe ilişkin önemli verileri zaten sunmuştu. Bilindiği gibi, Dax grubunun cirosu bir önceki yıla göre yüzde 16 artarak 23 milyar avroya ulaştı. Faaliyet sonucu – faiz, vergi ve özel kalemler öncesi kazanç – neredeyse yüzde bir azalarak 2,34 milyar avroya geriledi. Raporda, artan hammadde ve enerji fiyatlarının büyük ölçüde daha yüksek satış fiyatlarına yansıtılabileceği belirtildi. Sonuç olarak, BASF, gaz ve petrol üretim yan kuruluşu Wintershall Dea’nın daha yüksek yatırım sonucu sayesinde, bir önceki yıla göre iyi bir çeyrek olan 2,1 milyar Euro kazandı.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Deutsche Telekom Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Alireza

DAX Analizi 3 Ocak

Alireza