Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40GER 40GER40GER40 Analizi

Almanya Piyasaları 27 Temmuz

Almanya Piyasaları -

Almanya Piyasaları

Almanya Piyasaları 27 Temmuz, ABD faiz oranı kararının verildiği gün, son zamanlarda zayıflayan DAX endeksi (DAX 40) yeniden toparlanmalı. Çarşamba günü alım satımın başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 0.38 artışla 13.147 puana işaret etti. Bir gün önce Dax, son zayıflığında turda 13.000 puana yaklaşmıştı. Euro bölgesinin lider barometresi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) hafta ortasına kadar yüzde 0,3 oranında büyümesi bekleniyor.

Gün içinde çok sayıda iş rakamına ek olarak, akşamın odak noktası ABD Federal Rezervi’nin faiz oranlarını değiştirmeye devam etmesi. Haziran ayında faiz oranlarındaki sert artışın ardından 0,75 puanlık bir artış daha bekleniyor. Kilit faiz oranı, birkaç ay önce sıfır çizgisinde kaldıktan sonra yüzde 2,25 ile 2,5 arasında olacaktır. Tam puanlık daha yüksek bir artış bile mümkün görünüyor. Bununla birlikte, sıkı para politikası duruşuna sahip olanlar da dahil olmak üzere bir dizi merkez bankacısı, son zamanlarda oldukça olumsuz konuştu.

Almanya Piyasaları 27 Temmuz, Helaba’daki uzmanlar günlük görünümlerinde, Fed’in güçlü bir faiz artırımının artık tamamen piyasaya fiyatlandığını ve bu nedenle fiyat dalgalanmalarına neden olmaması gerektiğini yazdı. Bunun yerine, merkez bankacılarının enflasyona karşı agresif adımlar atmaya devam edip etmediklerini veya kötüleşen ekonomik beklentileri dikkate alıp almadıklarını, faiz oranı kararının ardından Fed’in iletişiminin ilgi çekici olması muhtemeldir.

Almanya Finansal Piyasaları 27 Temmuz

Borsa için, artan faiz oranlarıyla birlikte gaz kıtlığı ve fiyat artışlarının karışımı ve ekonomik ivmede eşzamanlı bir yavaşlama aslında zehirlidir ve yatırımcıların görece sakinliği muhtemelen DAX endeksi (DAX 40)‘in halihazırda yüzde 18 civarında kaybetmiş olmasından kaynaklanmaktadır. yıl başı dedi.

Almanya Piyasaları 27 Temmuz

Almanya’daki raporlama sezonu şimdi gerçekten ivme kazanıyor. Spor malzemeleri üreticisi adidas tahminini düşürdü. Bunun nedenleri, korona ile ilgili karantinalar nedeniyle Çin’de işlerin daha yavaş toparlanması ve diğer ülkelerde beklenen daha zayıf bir tüketici havası. Bir perakendeci, neredeyse tüm analistlerin Adidas‘tan bir uyarı beklediğini, ancak yeni hedeflerin hala son beklentilerin altında olduğunu söyledi. Pazar öncesi, Adidas, Xetra kapanışına göre Tradegate’e yüzde 1,3 düştü. Rakip PUMA SE’nin hisseleri ise satış tahminindeki artışın ardından yüzde altıdan fazla yükseldi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Almanya Piyasaları 27 Temmuz, Ayrıca BASF, QIAGEN ve Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) 2022 hedeflerini yükseltti. Dünyanın en büyük kimya şirketinin işleri ikinci çeyrekte iyi gitti. Tradegate’de, başlıklar Xetra kapanışından yüzde iki daha yüksekti. Teşhis uzmanı ve laboratuvar hizmeti sağlayıcısı Qiagen’in hisseleri yüzde 1,5 arttı. Mercedes-Benz yüzde 2.6 kazandı.

Bir borsacı, Deutsche Bank’ın (Deutsche Bank) üç aylık rakamlarını karışık olarak nitelendirdi. Kazanç gelişimini övdü, ancak yüksek maliyetler konusunda uyardı. Kâğıtlar Tradegate’de Xetra kapanışına kadar yüzde 1.5 yükseldi. Deutsche Börse’nin (Alman Menkul Kıymetler Borsası) hisseleri yine çeyreklik rakamlara göre yüzde 1,1 arttı

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 Almanya 2022 GSYİH Büyüme Tahminini Yükseltti

Alireza

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza