Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 13 Eylül

DAX Analizi 13 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 13 Eylül, DAX endeksi (DAX 40) Salı günkü en son toparlanma rallisinden sonra bir nefes alması muhtemel. Öncü endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce 13.409 puana hafif bir artış sinyali verdi. Euro bölgesindeki lider endeks olan EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,1 daha yüksek olması bekleniyordu.

DAX Analizi 13 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40) kısa süre önce Temmuz’dan bu yana gördüğü en düşük seviyesinden yüzde 6’dan fazla toparlandı. Özellikle son iki işlem seansında, orta vadeli eğilimi tanımlayan 50 günlük çizginin üzerine dinamik bir şekilde tırmandı. En önemli ABD endeksleri toparlanma eğilimini belirliyor.

Öğleden sonra, burada odak noktası, ABD Merkez Bankası’nın daha fazla faiz oranı eğilimi için önemlerinden dolayı ABD tüketici fiyatlarıdır. Commerzbank’tan döviz uzmanı You-Na Park-Heger, genel olarak enflasyon oranında daha fazla düşüşün beklendiğini yazdı. Ve her durumda, bir sonraki Fed toplantısında zaten 0,75 puanlık kilit bir faiz artışı bekleniyor.

DAX Analizi 13 Eylül, Uzman, faiz oranı beklentilerini daha da yükseltmenin zor olabileceğini söyledi. Bunun olması için enflasyonun şaşırtıcı derecede yüksek olması gerekir, ancak bunun olması pek olası değildir.

Diğer yandan Park-Heger’e göre, düşük manşet enflasyon oranına rağmen, Fed’in seyrini sürdürmeli ve enflasyona karşı kararlı adımlar atmaya devam etmeli. Çünkü düşük enflasyon, esas olarak enerji fiyatlarındaki düşüşten kaynaklanmalıdır. Çekirdek enflasyon bir önceki aya göre biraz daha yüksek bile olmalı. Yani hala netlik için bir neden yok ve Fed’in rotayı düzeltmesi için hiçbir sebep yok.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Bireysel değerler arasında, yazılım üreticisi SAP’nin (SAP SE) belgeleri Salı günü odakta. ABD’li rakip Oracle, gelişen bulut hizmetleri ve devralma sayesinde ilk çeyrekte güçlü satış büyümesi kaydetti. Bunun ardından, SAP’nin ticaret platformundaki hisseleri Pazartesi günü Xetra kapanış fiyatının orta derecede üzerinde işlem gördü.

DAX Analizi 13 Eylül, Allianz‘ın Tradegate hisseleri ise yüzde birden fazla değer kaybetti. Fransız bankası Societe Generale tarafından şüpheci bir araştırma yapıldı.

Banka HSBC, Volkswagen‘in adi hisseleri (Volkswagen (VW) St) konusunda daha temkinli davrandı, ancak yine de DAX endeksi (DAX 40)‘ta listelenen otomobil üreticisinin tercih edilen hisseleri (Volkswagen (VW) vz) için bol miktarda yukarı yönlü potansiyel görüyor. Burada Tradegate’deki kayıplar yüzde birin biraz altında gerçekleşti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

15 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 27 Mayıs

Alireza

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza