ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Haziran

DAX Analizi 17 Şubat

Dax yine faiz endişelerinden etkilendi

DAX Analizi 7 Haziran

DAX Analizi 7 Haziran, X-Dax (DAX 40 endeksi) yüzde 0.73 düşüşle 14.547 puana geriledi. Çin’de koronanın gevşemesinin etkisiyle, sakin tatil ticaretinde önceki gün 14.709 puana ulaşarak Mart sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. EuroStoxx’un da şimdi zayıf olması bekleniyor.

Wall Street’te, 10 yıllık ABD tahvillerinin getirilerindeki artışın yatırımcıların moralini bozduğu için Avrupa kapanışının ardından Pazartesi günü kazançlar yeniden eridi. Bu, Asya’ya sıçradı, orada da ihtiyatla karakterize edilen genel bir ruh hali vardı. CMC Markets’tan piyasa gözlemcisi Michael Hewson, “Bir kez daha yatırımcılar yüksek faiz oranlarının ne kadar yükselebileceği konusunda endişeli” dedi.

Avustralya merkez bankası da kilit faiz oranını yarım puan artırarak para politikasını beklenenden daha fazla sıkılaştırarak endişelere katkıda bulundu. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) bir sonraki kararı Perşembe günü merakla bekleniyor, çünkü Avrupalılar da mevcut yüksek enflasyonist baskı nedeniyle yakın gelecekte para politikalarını sıkılaştırma ihtimaline sahipler. Ancak faiz oranlarının bu hafta değişmesi beklenmiyor.

German DAX-30 to swell to DAX-40 | Business | Economy and finance news from  a German perspective | DW | 25.08.2021

DAX Analizi 7 Haziran

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Helaba Salı günü yaptığı açıklamada, “Finansal piyasalardaki hava son zamanlarda toparlanıp hisseler yükselse de, ECB’nin daha az genişletici bir para politikası ve net tahvil alımlarının sona ermesi beklentisi tahvil piyasalarında gerginliğe neden oluyor” dedi. Ancak grafikler açısından, Landesbank’taki uzmanlar aslında Dax’in iyi koşullarını doğruluyor: önceki günün en yüksek seviyesi Mart sonunda 14.925 puanlık çarpıcı zirveye giden yolu açtı.

Şirket tarafında, haber durumu Whit Pazartesi günkü kadar sakin. Son aylarda yaşanan önemli fiyat kayıplarının ardından Europe Stoxx 50‘ye veda etmesi gereken adidas hissesi görülmeye değer. 20 Haziran’dan itibaren hammadde ve madencilik grubu Glencore, pan-Avrupa lider endeksinde yerini alacak.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

CONTINENTAL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX 40 : Corona belirsizliği Dax’ı kontrol altında tutuyor

Alireza

DAX Analizi 12 Temmuz

Alireza