ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Haziran

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

Dax, iyi teknik özellikler sayesinde orta derecede olumlu bekleniyor

DAX Analizi 8 Haziran

DAX Analizi 8 Haziran, DAX 40 ‘ın iniş çıkışları Çarşamba günü ılımlı artışlarla devam etmeli. Xetra ticaretinin açılmasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için X-Dax (DAX 40 endeksi) yüzde 0,35 artışla 14.608 puana ulaştı. Güçlü Whit Pazartesi’den sonra, önceki gün 100 günlük çizgide bir gerileme yaşandı. Ancak, uluslararası yönergeler artık olumlu bir başlangıç ​​için konuşuyor.

Bir miktar arka rüzgar, Avrupa’daki ticaretin sona ermesinden sonra bir önceki akşam hala açık olduğu Wall Street’ten geliyor. Credit Suisse, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Senato Finans Komitesi önünde yüksek enflasyonun geri geleceğine dair umudunu dile getirdiğini söyledi. Asya’da birçok endeks sabah saatlerinde ABD borsasında olumlu bir seyir izledi.

Barclays piyasa stratejisti Emmanuel Cau, “Yatırımcılar şu anda resesyon korkularını enflasyonun zirveye ulaşması umutlarıyla dengelemeye çalışıyorlar.” Dedi. Enflasyonda belirleyici bir düşüş olmadan, merkez bankaları üzerindeki baskı yakın zamanda sona ermeyecektir. Analist, “Daha sıkı politikaların sonuçları netleşene kadar, yumuşak inişe giden yol dar olduğu için piyasalar gergin kalabilir” dedi.

DAX Analizi 8 Haziran

Bu nedenle borsacılar Çarşamba günü yatırımcıların hafta sonunda gerçekleşecek önemli olaylardan önce artık pencereden fazla uzaklaşmamalarını bekliyorlar. Perşembe günü, ECB’nin para politikası dönüşüne, Temmuz ayından sonra olası bir ilk faiz artışıyla başlaması bekleniyor. ABD’den son tüketici fiyatlarının ardından Cuma günü bekleniyor. En geç Pazartesi günü ulaşılan 14.700 puan, şu anda birçok uzman tarafından üst sınır olarak görülüyor. Üstel 200 günlük çizgi şu anda orada çalışıyor.

DAX Analizi 8 Haziran

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Şirket tarafında, Telefonica Almanya’daki yatırımcılar dikkatli olmalı: Berenberg Bank’ın olumsuz bir ilk değerlendirmesi, piyasa açılmadan önce fiyatı yaklaşık yüzde bir oranında etkiledi. Analist Usman Ghazi’ye göre, hisse hakkında aslında iyi bir hikaye, serbest nakit akışı için aşağı yönlü riskler ve dolayısıyla temettü uzun vadede güvence altına alınmaması gerçeğiyle önemli ölçüde gölgeleniyor. Yatırımcılar ayrıca Vodafone’un müşteriler için verdiği mücadelede karşılık vermesini çok hafife alıyor.

SAF-Holland’ın (SAF-HOLLAND SE sahibi hissesi) hisseleri de piyasa açılmadan önce yüzde yarım zayıftı. Ticari araç endüstrisinin tedarikçisi, İsveç Haldex Grubunun hissedarlarına hisse başına 66 kron tutarında bir teklif açıkladı. Potansiyel sinerjilere rağmen, bir tüccar teklifin tamamen nakit bazlı olmasını eleştirdi. Komisyoncuya göre, bu şu anda piyasada çok popüler değil.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Dax endeksi bu hafta ne olacak

Alireza

Piyasalarda 28 Nisan işlem günü

Alireza

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza