ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Ocak

DAX Analizi 27 Ocak -DAX Analizi 8 Eylül

DAX iyileşme yolunda

DAX Analizi 27 Ocak

DAX Analizi 27 Ocak, Dün geceki ABD merkez bankası toplantısının ardından ortaya çıkan faiz korkuları, Perşembe günü Alman borsasını alt üst edebilir. Aksi takdirde, yatırımcıların dikkati, şirketin ivme kazanan üç aylık raporlama dönemine odaklanmaktadır. Diğer şeylerin yanı sıra, Dax şirketleri Deutsche Bank ve Sartorius en son ticari gelişmeleri hakkında rapor verdi.

DAX Analizi 27 Ocak –Xetra’nın başlamasından bir saat önce, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde iki iyi bir düşüşle 15.144 puana geriledi. Çarşamba günü, önde gelen endeks yüzde 2,2 oranında toparlandı. EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için Perşembe günkü açılışta yaklaşık yüzde 2,3’lük bir eksi bekleniyor.

DAX Analizi 27 Ocak

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?   Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 27 Ocak –Yüksek enflasyon oranı ve işgücü piyasasındaki iyi durum göz önüne alındığında, ABD Merkez Bankası (Fed) yakın zamanda bir faiz artırımı sinyali verdi. Bunu yaparak, korona pandemisinin başlangıcından bu yana ilk faiz artırımının önünü açtı. Başlangıçta, faiz oranı yüzde 0 ila 0,25 gibi son derece düşük bir aralıkta kalacaktır. Credit Suisse (Credit Suisse (CS)) uzmanları, Fed’in 2023’e kadar her çeyrekte faiz oranlarında bir artış daha yapacağını varsayıyor.
DAX Analizi 27 Ocak – Deutsche Bank, 2021’de milyarlarca dolar kâr elde etti ve on yılın en iyi sonucunu aldı. Vergilerden sonra bilanço 2,5 milyar avro olarak gerçekleşti – pandeminin ilk yılındakinin dört katından ve analistlerin ortalama olarak beklediğinden daha fazla. Deutsche Bank hisseleri yakın zamanda Tradegate platformunda piyasa öncesi işlemlerde yüzde 1,4 değer kazandı.

Sartorius (Sartorius vz) pandeminin ikinci yılında da güçlü bir performans sergiledi. İlaç ve laboratuvar ekipmanı tedarikçisi, yalnızca aşı ve test üreticilerinden gelen talepten yararlanmakla kalmadı, aynı zamanda Corona dışındaki temel işler de gelişti. Orta vadede, grup şimdi daha önce tahmin edilenden daha karlı olmak istiyor. Hisseler Tradegate’de yüzde 1.5 yükseldi.

DAX Analizi 27 Ocak – Geçen yıl kazançlarında yaşanan düşüşün ardından Software AG (Software), operasyonel olarak yeniden yükselmek istiyor. Darmstadt gazeteleri Tradegate’e yüzde 0,8 düştü.
Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisi SAP (SAP SE), ABD’de bir devralma ile finans sektöründeki işini genişletmek istiyor. Fintech Taulia’da çoğunluk hissesinin satın alınmasıyla birlikte, SAP müşterilerinin likiditeye daha iyi erişimi olacak. Taulia, tedarikçilere çok hızlı ödeme yapılması için çözümler sunar. Grup CEO’su Christian Klein’a göre, planlanan satın alma bir milyar avronun altına mal olacak. SAP ayrıca geçtiğimiz yıl için açıklanan sonuçları ve 2022 ve 2025 hedeflerini de doğruladı. SAP hisseleri Tradegate’te yüzde 1,4 düştü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 15 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

Dax endeksi bu hafta ne olacak

Alireza

DAX Analizi 12 Mayıs

Alireza