ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Globalwafers’ın çip tedarikçisi Siltronic için yeni bir devralma teklifi daha yüksek olmalı, CEO’suna göre AMD, bu yıl için analistlerin ve Paypal’ın beklentilerini aşan 21,5 milyar dolarlık satış öngörüyor. 2021’in son çeyreğinde daha az ve analistlerin beklentilerini kaçırdı – hisse senedi, mesai sonrası işlemlerde çöktü.

 GOOGLE

Corona pandemisi sırasındaki çevrimiçi patlama ve köpüren reklam gelirleri, gruba son çeyrekte güçlü bir kuyruk rüzgarı verdi. Google’ın ana şirketi Alphabet’e göre, satışlar üçte bir oranında artarak 75.3 milyar dolara ulaştı. Kâr yüzde 35 artarak 20,6 milyar dolara yükseldi. Bu, üst üste dördüncü rekor fazlalıktı. Dünyanın en büyük arama motoru operatörü böylece analistlerin beklentilerini aştı. Hisse senetleri, mesai sonrası işlemlerde yüzde 7’den fazla arttı. Meta, Twitter ve Snap başlıkları da hız kazandı.

 UKRAYNA

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaklaşık altı hafta içinde Ukrayna ihtilafıyla ilgili ilk açıklamasında tutumlarını yeniden teyit etti. Gazetecilere verdiği demeçte, “Rusya’nın temel kaygılarının göz ardı edildiği zaten açık” dedi. Bu, Rusya’nın bağlayıcı güvenlik garantileri taleplerine verilen yanıtla gösterildi. Ukrayna konusundaki diyaloğun savaş dahil “olumsuz senaryoları” önlemeye devam edeceğini umuyor. Putin, Ukrayna’nın NATO’ya katılması ve ardından Kırım Yarımadası’nı Rusya’dan zorla geri almaya çalışması durumunda savaş tehlikesi konusunda uyardı.

 2 Şubat Piyasa Gelişmeleri SILTRONIC

CEO’suna göre, Globalwafers’ın Münih çip tedarikçisi için yeni bir devralma teklifi daha yüksek olmalı. “Frankfurter Allgemeine Zeitung”dan Christoph von Plotho, “Siltronic eskisinden daha iyi bir konumda. Bugünün bakış açısından, değişmeyen bir teklif çok çekici değil,” dedi.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ADVA OPTİK

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Bir gazete haberine göre, federal hükümet ayrıca Bavyera telekom ekipmanı tedarikçisinin Dış Ticaret ve Ödemeler Yasası kapsamında ABD’li cam elyaf uzmanı Adtran’a satışını da inceliyor. Bir şirket sözcüsü, “Handelsblatt”a testin devam ettiğini ve yaz aylarında bir sonucun beklenebileceğini doğruladı.

 VOLKSWAGEN

ger40.com

Volkswagen yan kuruluşu Scania’nın 880 milyon euroluk AB antitröst para cezasına karşı açtığı dava hakkında AAD kararı

 2 Şubat Piyasa Gelişmeleri General Motors

Küresel talaş kıtlığının rotadan çıkmasına izin vermiyor. ABD’li otomobil üreticisi bu yıl için 13 ila 15 milyar dolar arasında faaliyet karı açıkladı. Şirket, “ABD ve Çin’deki yarı iletkenler için iyileşen görünüm göz önüne alındığında, sonuçlarımızın 2022’de güçlü kalmasını bekliyoruz.” Dedi. 2021’de GM, işletme gelirini (EBIT) neredeyse yarı yarıya artırarak 14,3 milyar dolara çıkardı. Sonuç olarak, bir önceki yıla göre yüzde 56’lık bir artışla on milyar dolar kar oldu. Satışlar yüzde 4 artarak 127 milyar dolara yükseldi.

 STARBUCKS

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Omicron virüs varyantı ile artan enfeksiyonlar, kahvehane zincirinin işini mahvetti. Starbucks’ın açıkladığı gibi 2021/22 mali yılının ilk çeyreğinde küresel satışlar yüzde 13 arttı. Analistler biraz daha güçlü bir büyüme bekliyorlardı. 72 sentte hisse başına kazanç da uzmanların tahminlerinin oldukça altında kaldı. Starbucks son aylarda daha az yeni kahve dükkanı açtı. Temel gıda maddeleri için daha yüksek satın alma maliyetlerinin de etkisi oldu. Starbucks hisseleri, mesai sonrası işlemlerde yüzde 5 düştü.

 2 Şubat Piyasa Gelişmeleri AMD

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Yonga üreticisi, bu yıl için analistlerin beklentilerini (19.3 milyar dolar) geçerek 21.5 milyar dolarlık satış öngörüyor. Kaliforniyalı şirket, AMD’nin ABD borsasının kapanmasının ardından duyurduğu gibi, küresel arz darboğazlarını geride bırakmaya ve oyun konsolları ve veri sunucularına yönelik güçlü yarı iletken talebinden faydalanmaya çalışıyor. 2021’in son çeyreğinde de grup, uzmanların satış beklentilerini aştı. Hisseler, mesai sonrası işlemlerde yüzde 11’den fazla yükseldi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 PAYPAL

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ABD ödeme hizmeti sağlayıcısı, 2021’in son çeyreğinde daha az kazandı ve analistlerin beklentilerini kaçırdı. ABD pazarının kapanmasının ardından PayPal’ın açıkladığı gibi, kâr Ekim-Aralık döneminde yarıya inerek 801 milyon dolara indi. Bu, hisse başına 1,11$’lık bir fazlalıktı. Uzmanlar 1,12 dolar kar bekliyordu. Raporlama döneminde satışlar yüzde 13 artarak 6,9 milyar dolara ulaştı. Paypal hisseleri, mesai sonrası işlemlerde neredeyse yüzde 12 düştü.

 2 Şubat Piyasa Gelişmeleri PFIZER ve BIONTECH

5 yaşın altındaki çocuklara yönelik koronavirüs aşılarının acil kullanım izni almak için ABD düzenleyicilerine veri sağlamaya başladıklarını söylüyor.

 FORD

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Basında çıkan bir habere göre, FORD elektromobilite yatırımlarını genişletiyor. Bloomberg News’in içeriden kaynaklara dayandırdığı haberine göre, grup elektrikli araçların yapımı için önümüzdeki beş ila on yıl içinde 10 ila 20 milyar dolar arasında yatırım yapmayı planlıyor. Toplamla, dünyadaki mevcut tesisler elektrikli araç üretimine dönüştürülecek.

 2 Şubat Piyasa Gelişmeleri SOFTBANK/GENERAL MOTORS

Softbank invests $200 million in Brazil's Mercado Bitcoin crypto exchange -  Ledger Insights - enterprise blockchain

Japon yatırımcının Vizyon Fonu, General Motors’un robotik otomobil şirketi Cruise’a 1,35 milyar dolar daha pompalıyor. Otonom araç üreticisi, yatırımın San Francisco sokaklarına kendi kendini süren bir araç çağırma hizmeti getireceğini söyledi. SoftBank, 2018’de başlangıç ​​için 900 milyon dolar yatırım yaptı ve Cruise araçları faaliyete geçtiğinde ek 1,35 milyar dolar sağlamayı taahhüt etti.

FED

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri, ABD Federal Rezerv Bankacısı James Bullard, faiz oranlarını Mart’ta ve ardından muhtemelen Mayıs’ta yeniden artırmayı desteklediğini söyledi. Ancak bir Reuters röportajında, sıkılaştırma döngüsünü yarım puanlık bir artışla başlatma fikrine karşı olduğunu dile getirdi. Fed’in nihayetinde faiz oranlarını ne kadar yükseltmek zorunda kalacağı “açık bir soru”. İşsizlik oranına bakıldığında Bullard, bu yıl yüzde 3’ün altına düşmesini beklediğini söyledi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

20 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Endeksi 15 Kasım HAFTALIK GÖRÜNÜM

Alireza

Sabah Analizi 25 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza