ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, İçeridekilere göre, AB antitröst otoritesi büyük olasılıkla araba kiralama şirketi Europcar’ın Volkswagen tarafından koşulsuz olarak devralınması konusunda dalga geçecektir, yatırımcılar daha sert faiz oranlarında artış korkusuyla ABD borsalarından kaçıyorlar. Fed ve ekonomi için sonuçları, Cisco tahminini düşürüyor

 VOLKSWAGEN

İçeridekilere göre, AB antitröst makamının, araç kiralama şirketi Europcar’ın Volkswagen aracılığıyla devralınmasını koşulsuz olarak onaylaması muhtemel. Konuya aşina kişiler Reuters haber ajansına verdiği demeçte, Wolfsburg otomobil üreticisi liderliğindeki bir konsorsiyum tarafından Europcar’ın 2,9 milyar Euro’luk satın alınmasının ilgili AB yetkilisinden koşulsuz yeşil ışık alması gerektiğini söyledi. Yorum yapmayı reddeden AB antitröst makamının kararının 25 Mayıs’ta çıkması bekleniyor.

 19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri WALL STREET

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Yatırımcılar, Fed’in daha sert faiz artırımları ve bunun ekonomi üzerindeki etkileri korkusuyla ABD borsalarından kaçtı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 ASYA

Ukrayna savaşından kaynaklanan serpinti, Çin’in sıfır Covid stratejisi ve yükselen küresel enflasyon, Perşembe günü Asya borsalarının satışlarını artırıyor.

 CISCO

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Çin’deki Covid kilitlenmelerinin ve Ukrayna savaşının arka planında, ağ ekipmanı tedarikçisi görünümünü düşürdü ve böylece hisselerini değer kaybetti. Cisco şimdi, önceki tahminlerde yüzde 6,5’e varan oranlara kıyasla, 2022 mali yılı için yüzde 3’e varan bir gelir artışı bekliyor. Uzmanlar yüzde 6,1 olduğunu varsayıyor. ABD’li grup da karlarını azalttı.

 UNDER ARMOUR

ABD’li spor malzemeleri üreticisi yeni bir patron aramak zorunda. Adidas rakibi, grup lideri Patrik Frisk’in 1 Haziran’da şirketten ayrılacağını duyurdu. Günlük işlerden sorumlu yönetici Colin Browne, geçici olarak Under Armour’u yönetecek. Under Armor’a 2017 yılında katılan Frisk, 1 Eylül’e kadar şirkette danışman olarak kalacak.

 19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri RUSYA/Kripto Para Birimleri

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Ticaret Bakanı Denis Manturov’a göre, Rusya kripto para birimlerine ödeme aracı olarak izin verecek. Manturov, merkez bankası ve hükümet üzerinde çalışırken, şimdiki sorunun bu tür para birimlerinin nasıl düzenleneceği olduğunu söyledi. “Ama aslında herkes için açık olan şey, er ya da geç şu ya da bu biçimde tanıtılacağıdır.” İlgili düzenlemeler önce merkez bankası, ardından hükümet tarafından hazırlanacak. Açıklamada, şu ana kadar anlaşmazlık yaşayan iki tarafın nasıl ilerleyeceği konusunda anlaşabilecekleri belirtiliyor.

 RÜZGAR GÜCÜ

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Almanya, Danimarka, Hollanda ve Belçika, Kuzey Denizi’ndeki açık deniz rüzgar enerjisini, Danimarka Ekonomi Bakanı Simon Kollerup’a göre, burada 230 milyon hane için elektrik üretilebilecek ölçüde genişletmek istiyor. 2050 yılına kadar, rüzgar çiftliklerindeki rüzgar enerjisi miktarı, 150 gigawatt’lık bir üretime on kat artırılacak. Dört ülkenin hükümet başkanları Çarşamba günü Danimarka’nın Esbjerg kentinde ilgili bir niyet beyanı imzaladılar.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Nisan

Alireza

DAX Analizi 6 Eylül (08:30)

Alireza

DAX 40 Deutsche Wohnen Hisse Senedi

Alireza