ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 20 Mayıs

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

Çin’de faiz indirimi Dax’ı destekliyor

DAX Analizi 20 Mayıs, Çin’in ekonomik teşviki, Cuma günü Alman borsası için de arka rüzgar sağlamalı. Bu nedenle fiyat dalgalanmalarının devam etmesi muhtemeldir. Çin, Uzak Doğu’da fiyatları artıran uzun vadeli krediler için önemli bir faiz oranını düşürerek ekonomideki yavaşlamayı azaltmak istiyor.

DAX Analizi 20 Mayıs, Önde gelen Alman endeksi için piyasa öncesi bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce yüzde 0,8 artarak 13.987 puana işaret etti. İki günlük kayıplardan sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , yakın zamanda odaklanılan 14.000 puanın üzerine geri dönebilir. Dengeli bir haftalık denge için bu çok fazla bir şey kaçırmaz. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) sabah yüzde 0,4 daha yüksek olması bekleniyordu.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Credit Suisse uzmanları sabah saatlerinde, “Küresel hisse senedi piyasaları, ne kadar yüksek enflasyon ve sıkı para politikasının ekonomik büyümeyi olumsuz etkileyebileceğine dair endişeler arasında düştü.” Ancak, sağlam talebin “Fed’in ekonomiyi rayından çıkarmadan para politikasını normalleştirmesine izin vermesi gerektiği” inancını kaybetmiyorlar.

DAX Analizi 20 Mayıs, Bireysel değerlere bakıldığında, sabahları sakin. Deutsche Bank, Telefonica Deutschland ve United Internet dahil olmak üzere bazı hisse senetleri Cuma günü temettü indirimleriyle düşük işlem görüyor.
Metro hisseleri bir göz atmaya değer olabilir. “Econimic Times”a göre, perakende grubu ilgili taraflarla Hindistan işini satmak hakkında konuşuyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Daimler stratejisi; Daimler Hissedarları Tarih Yazıyor

Alireza

Piyasa Analizi 25 Temmuz ( 09:45 )

Alireza

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza