ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Haziran

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

FED açıklaması bekleniyor

DAX Analizi 15 Haziran

DAX Analizi 15 Haziran, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı aldığı gün, DAX endeksi (DAX 40) yeni bir toparlanma girişimi başlatması gerekiyor. Çarşamba günkü Xetra açılışından hemen bir saat önce, X-Dax önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 0.76 artışla 13.405 puana sinyal verdi. Euro bölgesinin lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,7 değer kazanması bekleniyor. Ancak sinirlilik yüksek kalır.

Piyasadaki soru, Fed’in faiz oranlarını akşam 0,50 puan mı yoksa hemen 0,75 puan mı artıracağı. Uzmanlara göre, hisse senedi yatırımcıları için daha büyük bir faiz artırımının daha kötü durumu fiyatlarda şimdiden beklenebilir.

Para birimi analisti Antje Praefcke, Fed’in kararlarını verirken her zaman finansal piyasaları göz önünde bulundurduğunu, ancak bu sefer yüksek enflasyon nedeniyle bir ikilemde olduğunu ve bu nedenle finansal piyasaları daha az sert bir tempoyla sakinleştirmek için çok az hareket alanına sahip olduğunu söyledi.

DAX Analizi 15 Haziran

DAX Analizi 15 Haziran, Yüksek enflasyonla bağlantılı faiz oranı ve ekonomik kaygıların birkaç gün içinde DAX endeksi (DAX 40) 1400 puana mal olmasının ardından, hafta ortasında yine Çin’den sanayi ve perakende rakamlarıyla cesaret verici haberler geldi. CMC Markets ticaret evinden analist Michael Hewson’a göre, bunlar piyasa beklentilerinin biraz üzerindeydi.
Çevrelere göre, ilaç ve kozmetik endüstrisi için özel ambalaj üreticisi Gerresheimer, fiyatın çok düşük olması nedeniyle devralma teklifini reddetti. Yatırımcılar, bir tüccara göre gazetelere yeni bir hayal gücü getiren haberlere coşkuyla tepki verdi. Tradegate işlem platformunda, Xetra kapanışına kıyasla piyasa öncesi işlemlerde fiyat neredeyse yüzde sekiz arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Morphosys (MorphoSys), iki antikor bileşiğinin geliştirilmesini yeni ellere bırakır. Biyoteknoloji şirketi, ABD şirketi Human Immunology Biosciences (HIBio) ile böbrek ilacı felzartamab ve kanser tedavisi MOR210 için bir lisans anlaşması imzaladı. Hareket, Morphosys’in kaynaklarını daha önemli kanser ilaçlarının geliştirilmesine odaklamasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Morphosys hisselerinin fiyatı piyasadan önce Tradegate’de yüzde altıdan fazla arttı.

DAX Analizi 15 Haziran, Özel banka Berenberg, MTU’yu (MTU Aero Engines) “Tut”tan “Satın Al”a yükseltti. Analist Ross Law, korona ve ekonomiden kaynaklanan bazı ters rüzgarlara rağmen küresel hava trafiğindeki toparlanmanın sağlam göründüğünü yazdı. Bu da uçak endüstrisinin iddialı üretim planlarını destekliyor. Hukuk, öncelikle dar gövdeli uçaklara daha fazla odaklanan şirketlere dayanır ve bu nedenle MTU’nun satın alınmasını önerir. Piyasa öncesi Tradegate ticaretinde MTU, Xetra kapanışında yüzde iki buçuk değer kazandı.

Morphosys (MorphoSys), Xetra kapanışına göre Tradegate’de ön piyasayı yüzde 7,6 artırdı. Sürücü, kanser ilacı Monjuvi konusunda Pfizer/Incyte ile ortaktır.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 12 Ocak

Alireza

DAX Analizi 26 Eylül

Alireza

DAX 10 Ocak Son Durumu

Alireza