ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi | ger40.com

Sokağa çıkma kısıtlaması korkusu Dax’i büyük baskı altına alıyor

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi , Alman borsası, kısaltılmış Noel öncesi haftanın başlangıcında ağır baskı altına girdi. Korona virüsünün omicron varyantının hızla yayılması, ABD Başkanı Joe Biden’ın temel iç siyasi projelerinden birinin sona ermek üzere olabileceğine dair endişeler gibi Pazartesi günü ruh hali üzerinde ağırlık yarattı.

Yerel lider endeks  DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 2,56 düşüşle 15,133,99 puana geriledi ve böylece 200 günlük ortalamanın oldukça altına düştü. Borsacılar için bu, uzun vadeli trend için bir kıstastır.

Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 1,77 kayıpla 33.849,68 puana geriledi. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 2,3 kaybetti.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Robomarkets ticarethanesinde sermaye piyasası stratejisti Jürgen Molnar, “Kilitleme kelimesi tekrar dolaşıyor” diye yazdı. “Hollanda zaten kilit altında ve Noel’den sonra Almanya’da da olabilir.” Yatırımcıların ekonominin büyük bir bölümünde yeniden duracağı korkusu yeniden artıyor ve dünya genelinde borsaları yokuş aşağı gönderiyor. Omicron nedeniyle, bu yıl borsada da Noel öncesi sakinlik belirtisi yoktu, yıl sonu rallisi nihayet sona ermiş görünüyor.

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yatırımcılar dikkatli olmalı

Yatırımcılar da endişeyle ABD’ye baktı. Demokrat Senatör Joe Manchin, milyar dolarlık bir sosyal ve iklim paketini kabul edemeyeceğini açıklamıştı. Şimdi başkanın prestij projesinin kurtarılıp kurtarılamayacağı belli değil. Cumhuriyetçiler, daha muhafazakar Demokrat Manchin’in ablukasını selamladı. Partideki meslektaşları öfkeyle tepki gösterdi. Beyaz Saray, Batı Virginia senatörünü sözünü çiğnemekle suçladı.

Bunu yaparken, yatırımcılar yenilenebilir enerji sektöründeki hisse senetlerinden kaçındı. Örneğin, Siemens Energy’nin kağıdı yaklaşık yüzde dört kaybetti ve rüzgar türbini üreticisi Nordex’in hisseleri neredeyse yüzde beş düştü.

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi | ger40.com

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi otomobil sektöründe, daha sıkı korona önlemlerinin ekonomik etkilerinden duyulan korku güçlü bir etki yaptı. Daimler, BMW ve Volkswagen (VW) (Volkswagen (VW) vz) hisselerinde ise yüzde 2,8’den 3,8’e düştü.

QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, “Covid-19 borsalara korkuyu geri getiriyor” dedi. “Omicron’un ekonomik büyüme ve kurumsal karlar üzerinde bir etkisi olacağı zaten açık” diye ekledi. Döngüsel otomatik değerlerin özellikle hassas olduğu kabul edilir. Tüccarlara göre, tedarik zincirlerinde uzun süreli darboğazlar hakkında endişeler var.

 DAX Endeksi 20 Aralık Havacılık hisse senetleri ne durumda

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi Coronavirus varyantı Omicron’un şüpheli yayılımı, havacılık hisse senedi yatırımcıları için de büyük bir endişe kaynağıdır. Örneğin, Lufthansa‘nın kağıtları yüzde 4,7 oranında büküldü. Sanayi yatırımcıları, Büyük Britanya’nın artık Almanya’da bir korona virüsü varyant alanı olarak kabul edilmesinden özellikle endişe duyuyor. Bu, Almanya’ya girişin ancak ciddi kısıtlamalarla mümkün olduğu anlamına gelir.

DAX Analizi 20 Aralık Sabah Analizi

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tüccarlara göre, bir kez daha korona endişeleriyle yüklenen genel bir pazarda, seyahat değerlerinin özellikle güçlü tepki vermesi olağan bir tablo. Hareket şaşırtıcı olmasa da, sektördeki ruh hali için açıkça olumsuz.

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi havayollarının artık esas olarak yalnızca Alman vatandaşlarını veya Almanya’da yaşayan insanları, örneğin Londra’ya giden önemli güzergahlarda Büyük Britanya’dan Almanya’ya taşımasına izin verilmektedir. Virüs varyant bölgelerinden gelenler için – aşılanmış olanlar ve iyileşenler dahil olmak üzere – iki haftalık bir karantina süresi geçerlidir.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Borsalar 17 Aralık

Alireza

DAX Analizi 19 Temmuz

Alireza

DAX Endeksi bir rekorun ardından haftaya temkinli başlandı

Alireza