ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 13 Haziran

Morning Analysis December 7

Durgunluk korkusu fiyatların daha da düşmesine neden oluyor

DAX Analizi 13 Haziran

DAX Analizi 13 Haziran, Hafta sonunda yaşanan ağır fiyat kayıplarının ardından Pazartesi günü de borsada bir iyileşme görünmüyor. Yüksek enflasyon, faiz oranları korkusu ve buna bağlı durgunluk korkuları göz önüne alındığında, DAX endeksi (DAX 40)fiyat düşüşü muhtemelen devam edecek. Xetra ticaretinin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 1.73’lük bir sinyal vererek 13.553 puana ulaştı.

DAX Analizi 13 Haziran, Bu, 13.380 puanlık Mayıs’ın düşüğü seviyesini yaklaştırıyor. Bir hafta önceki orta seviyeden bu yana kayıplar şimdi neredeyse yüzde 7,9’a kadar çıkıyor. DAX endeksi (DAX 40) şimdi, yılın başından bu yana son zamanlarda üstesinden geldiği düşüş eğilimine geri döndü. Euro bölgesinin lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) hafta başında yüzde 1,6 daha zayıf olması bekleniyor.

Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Faiz oranları ve enflasyon piyasalardaki iki bogey olmaya devam ediyor” diyor. Yüksek enflasyonun sadece stagflasyona değil, aynı zamanda artan faiz oranlarıyla birlikte bir durgunluğa da yol açacağına dair endişeler artıyor” dedi.
ABD‘de enflasyonun Cuma günü yaklaşık 40 yılın en yüksek seviyesinde raporlanmasının ardından, Asya borsaları da Pazartesi günü ABD Merkez Bankası’nın daha fazla ve daha hızlı faiz artırımlarının izlenebileceği endişelerine yüksek kayıplarla tepki verdi. Fed’in bir sonraki faiz oranı toplantısı, para politikasının daha da sıkılaştırılmasının kabul edildiği Çarşamba gününün gündeminde. Ancak belirleyici faktör, döviz gözlemcilerinin hızı daha önce beklenenden daha fazla artırıp artırmayacağıdır.

Ek bir endişe, yenilenen korona salgınları nedeniyle hafta sonu Pekin ve Şanghay’da toplu testlerin yapıldığı Çin’de sokağa çıkma yasağı tehdididir. Korku, Covid stratejisinin ekonomiye ve küresel tedarik zincirlerine daha fazla zarar vermesidir. Komisyoncu Oanda’dan piyasa gözlemcisi Jeffrey Halley, Asya borsalarında bir “kara Pazartesi”den söz etti.

DAX Analizi 13 Haziran,

Tradegate TAG Immobilien’de piyasa öncesi ticaret, İngiliz bankası Barclays’in “fazla kilolu”dan “az kilolu”ya iki kez düşürmesinin ardından Pazartesi günü yaklaşık yüzde bir düştü. Cuma günü, zayıf emlak sektöründe hisse senetleri zaten yüzde altıdan fazla düşmüştü. Barclays analisti Sander Bunck, yüksek faiz oranlarının grup üzerinde birçok yönden ağırlık oluşturduğunu yazdı. Düşük değerlemeye rağmen, riskler bu nedenle çok yüksektir ve karşılık gelen getiri yoktur.

Rheinmetall (Rheinmetall), Xetra kapanışına kıyasla Pazartesi günü Tradegate’de yaklaşık yüzde iki değer kazandı. Goldman Sachs, 298 euro fiyat hedefiyle gazetenin reytingini “Buy” ile aldı. Şu anda Rheinmetall’den sorumlu analist Olivia Charley, Bundeswehr’in en önemli donatımı olarak grubun, Ukrayna savaşının ardından Avrupa’daki yeni “süper savunma yatırımları döngüsünden” en büyük yararlanıcılardan biri olduğunu yazdı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 26 Ağustos

Alireza

30 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX 40’ın fiyatı toparlanma duraklatıldı – BASF daha yüksek hedeflerden memnun

Alireza