Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Eylül (09:40)

DAX Analizi 18 Şubat - DAX Analizi 6 Eylül

DAX Analizi; Neredeyse hiç hareket yok 

DAX Analizi 6 Eylül (09:40), Rusya’nın Nord Stream 1 boru hattı üzerinden muhtemelen uzun vadeli gaz arzını durdurmasının bir sonucu olarak haftanın başındaki fiyat düşüşünden sonra, DAX endeksi (DAX 40)‘ın Salı günü bir önceki günün kapanışına yakın bir zamanda kapanması bekleniyor. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde -0,15’lik küçük bir eksi sinyal vererek, starttan bir saat önce 12.742 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de ılımlı bir indirim göstermesi bekleniyor.

DAX Analizi 6 Eylül (09:40)

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Michael Hewson, temel olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sonunda bu gaz kartını oynayacağı açıktı. Avrupa’da artık enerji tasarrufu ve diğer enerji kaynaklarının kullanımına odaklanılıyor.

Gaz krizi, Alman borsasında haftanın başlangıcını bozdu. DAX endeksi (DAX 40) yüzde iki iyi bir düşüş yaşadı, ancak en düşük seviyede yüzde üçten fazla düştü.

DAX Analizi 6 Eylül (09:40), Wall Street’in dünkü tatilden sonra yeniden açılmasıyla birlikte, varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, şimdi en azından olumlu dürtüler bekliyor: Geçen haftanın zayıflığından sonra, toparlanma girişimi muhtemel, bu da normalde çok kasvetli havayı aydınlatmalı. Avrupa borsaları. “Ancak, Perşembe günkü ECB faiz oranı kararı öncesinde pek çoğu cesaret edemiyor.”

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Şirket tarafında, gaz krizinden etkilenen Uniper Grubu hala odakta. Yatırımcılar, grubun ne zaman daha fazla devlet yardımına ihtiyaç duyacağı konusunda burada spekülasyon yapıyorlar. Uniper hisseleri, Rusya’nın bakım için ara verildiği iddiasının ardından Kuzey Akım 1 boru hattından gaz tedarikini yeniden başlatamamasının ardından önceki gün rekor bir düşüş yaşadı. Uniper artık teslimat yükümlülüklerini yerine getirebilmek için piyasadan daha da pahalı gaz satın almak zorunda.

DAX Analizi 6 Eylül (09:40), Ayrıca, uzun ve gergin bir bekleyişin ardından, Volkswagen (Volkswagen (VW) VZ) spor otomobil yan kuruluşu Porsche AG’nin halka arzına ilişkin nihayet netlik ortaya çıktı. Sermaye piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak, kağıdın ilk bölümü Eylül sonu veya Ekim başında Frankfurt’ta işlem görecektir. Yeni sayı yıl sonuna kadar tamamen uygulanabilir.

Bu arada, Lufthansa yatırımcıları ve yolcuları, şimdiye kadar sonuçsuz toplu pazarlık görüşmelerinin ardından ikinci tur pilot grevlere hazırlanmak zorunda. Geçen hafta Cuma günü, tüm gün süren pilot grevi nedeniyle 130.000 yolcuyla 800’den fazla uçuş iptal edildi. Lufthansa‘ya göre 32 milyon euro zarar gördü.
Optisyen zinciri Fielmann’ın hisseleri, rakip Mister Spex’in kesinti tahmini nedeniyle odaktayken, gıda tedarikçisi Delivery Hero‘nun hisseleri ABD bankası Morgan Stanley’nin satın alma tavsiyesinden yararlanabilir.

DAX endeksi (DAX 40) ailesinde yaklaşan değişiklikler de dikkat çekmelidir – her şeyden önce Siemens Energy ve HelloFresh‘in yaklaşan rol değişikliği. Tarif kutusu posta siparişi şirketi 19 Eylül’de MDAX için Dax’tan ayrılıyor. Buna karşılık, yalnızca Mart ayında önde gelen Alman endeksinden düşen enerji şirketi ilk borsa ligine geri dönüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 21 Nisan

Alireza

DAX Analizi 5 Ocak

Alireza

DAX Analizi 10 Ağustos

Alireza