Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30)

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30)

DAX Analizi

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30), Hafta sonundan önce, yüksek enflasyon endişeleri DAX endeksi (DAX 40) bir kez daha baskı altına aldı. Bir önceki güne göre ılımlı fiyat toparlanması, tavada bir flaş olduğunu kanıtladı. Öğleden sonra, önde gelen Alman endeksi bu arada daha da net bir eksi sonrasında yüzde 0,59 kayıpla 13.616,48 puana geriledi. Bu şu anda haftalık yüzde 1.3’lük bir kayıp gösteriyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Son dört hafta içinde barometre yükselmiş ve önemli ölçüde iyileşmişti. Dax’ın birkaç gün önce hala yakın olduğu 14.000 puanlık tur işareti şimdi daha da uzaklaşıyor. Fuchs-Börsenbriefe’nin yazarları yaz rallisinin sonundan bahsetti.

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30)

Orta ölçekli şirketler için MDAX Cuma günü yüzde 0,91 düşerek 27.278,93 puana geriledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50  (EURO STOXX 50)  yüzde 0,6 düştü.

Dax 40: Airbus und Zalando steigen auf, Beiersdorf verpasst Aufstieg -  manager magazin

Yüksek enflasyon ve artan faiz oranlarına ilişkin endişeler, hisse senedi piyasası için ana olumsuz faktörlerden biri olmaya devam etmektedir. Bu korku Cuma günü Almanya’da beklenenden çok daha hızlı yükselen üretici fiyatları tarafından körüklendi. Rekor hızla tırmandılar. Bu, anketlerin başladığı 1949’dan bu yana yaşanan en güçlü fiyat artışı oldu. Üretici fiyatları genellikle Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para politikasını temel aldığı tüketici fiyatlarını da etkiler.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Broker RoboMarkets sermaye piyasası stratejisti Jürgen Molnar, durumu özetleyerek, “Şu anda hisse satın almak için birkaç iyi neden var” dedi. “Enflasyon baskısı hiç azalmayacak. Almanya için üretici fiyatları bunu bir kez daha teyit ediyor.”

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30), Cuma günü piyasada en çok kaybeden turizm, otomotiv ve bankacılık sektörlerinden ekonomik olarak hassas değerler oldu. Yatırımcılar, hızla yükselen faiz oranlarının ekonomiyi durduracağından ve durgunluğa yol açacağından korkuyor. Gayrimenkul değerleri de bir kez daha zayıfladı, yüksek faiz oranları daireleri finanse etmeyi daha pahalı hale getiriyor ve sonuç olarak talep düşebiliyor.

Daimler to be officially rebranded as Mercedes-Benz on February 1 | Auto  News

Dax‘ın alt sıralarında Deutsche Bank yüzde 2,4, Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) yüzde 2,3 ve gayrimenkul grubu Vonovia’nın (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) hisseleri yüzde 2,3 oranında değer kaybetti. yüzde 1.8. Lufthansa, MDax’ta yüzde 3,6 daha düşüktü. Bank of America, özellikle bankalar ve otomobiller gibi döngüsel sektörlere düşük ağırlık verilmesini tavsiye ediyor.
Bu arada, Delivery Hero (Delivery Hero) ve HelloFresh, şirketin Brezilya yemek dağıtım hizmeti iFood’da 1,8 milyar €’ya kadar bir hisse alacağını açıklamasının ardından Just Eat Takeaway’de (Just Eat Takeawaycom) çok güçlü hisse fiyatı artışları ile sürüklendi. Prosus’tan satılık.

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30), En iyi MDax değeri olarak Delivery Hero yüzde 2,3 kazandı ve Hellofresh yüzde 1,6 oranında Dax’ın zirvesinde yükseldi. Bernstein analisti William Woods, Just Eat Takeaway’deki likidite endişelerinin artık azalmasını çok olumlu olarak nitelendirdi. Likidite ve kârlılığa giden yol şu anda sektör genelinde önemli konulardır.

Finansal hizmet sağlayıcısı Hypoport’un (Hypoport SE) hisseleri, SDAX küçük sermaye endeksinde yüzde 14 düştü. Bankhaus Metzler “tut” oyu iptal etti ve şimdi satış tavsiye ediyor.

Euro baskı altında kalmaya devam etti. 1.0052 dolarda, ortak para birimi bir kez daha dolar ile pariteye, yani bire bir döviz kuruna yaklaştı. Dolar paritesine en son Temmuz ortasında ulaşılmıştı. Avrupa Merkez Bankası, referans oranını Perşembe günü 1.0178$ olarak belirledi.

DAX Analizi 19 Ağustos (15:30), Tahvil piyasasında, cari getiri bir önceki gün yüzde 1,01’den yüzde 1,08’e yükseldi. Buna karşılık, Rex tahvil endeksi (REX genel fiyat endeksi) yüzde 0,25 azalarak 134,37 puana geriledi. Bund vadeli işlemleri yüzde 1,06 düşüşle 152,06 puana geriledi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX 40 Endeksi’ne başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Alireza

BASF Nedir? Basf Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza