Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi - 2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir?

Dünya Borsaları

 22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi, Yatırımcılar Pazartesi günü Alman borsasına temkinli yaklaşmaya devam etmeli. Dax (DAX 40) başlangıçtan iki saat önce yüzde 0,38 daha düşük 13,493 puana değerlendirdi. Ruh hali sakin: Enflasyon ve faiz oranlarına ilişkin korkular nedeniyle Dax, dört haftalık bir toparlanma rallisinin ardından önceki hafta yeniden kayıp bildirdi. Uluslararası gereksinimler haftanın başında karıştırılır.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ABD

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

ABD borsaları, faiz oranı ve durgunluk korkularının yeniden alevlenmesiyle Cuma günü çöktü. Kaynaklar, yatırımcıların gelecek hafta yapılacak uluslararası merkez bankaları toplantısı öncesinde yanlış yola düşmemek için hafta sonu öncesinde hisse senetlerinden para çektiklerini söyledi. Ayrıca ABD’li merkez bankacılarının faiz artırımlarının daha ılımlı bir tempoda devam edeceğine dair umut vermeyen açıklamaları da ağırlık kazandı. Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,86 düşüşle 33.706,74 puandan kapandı. Bu, önde gelen ABD endeksi için haftalık yüzde 0,2’lik bir kayıpla sonuçlandı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Uzakdoğu’nun en önemli borsalarının çoğu yeni haftaya kayıplarla başladı. Yavaşlayan ekonomik büyüme, artan enflasyon ve önümüzdeki aylarda merkez bankalarının daha fazla faiz artırımı beklentisi, düşüşün nedenleri olarak gösterildi. Çin anakarasındaki borsalar, Çin merkez bankasının faiz indiriminden yararlanan bir istisnaydı. Asya’nın en önemli borsaları yeni haftaya tek bir yön göstermeden başladı. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlem bitmeden kısa bir süre önce yüzde 0,55 kaybetti. Buna karşılık, Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng endeksi (Hang Seng) yüzde 0,1 oranında hafifçe yükseldi ve Çin anakarasındaki ilk 300 şirketi listeleyen CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 0,7 arttı. Çin merkez bankası, ekonomiyi daha düşük faiz oranlarıyla desteklemek istiyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Alman Endüstrisi Üst Üste Altıncı Kez Düşüşte

Alireza

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza