ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 28 Ocak

DAX Analizi 28 Ocak

Dax 40 için düşüş bekleniyor

DAX Analizi 28 Ocak

DAX Analizi 28 Ocak-  DAX endeksi (DAX 40 endeksi), haftanın son gününde sallanan seyrine sadık kalıyor. Bir önceki günden artıya güçlü dönüşün ardından, Cuma günü işler başlangıçta tekrar düşmeli: Xetra’nın başlamasından bir saat önce X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 0,63 düşüşle 15.426 puana geriledi. Bu, borsa barometresi için haftalık yüzde bir civarında bir kayıp olduğunu gösteriyor. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü yaklaşık yüzde 0,4’lük bir eksi ile açılması bekleniyor.

ABD’deki faiz oranlarındaki yakın döneme ilişkin endişeler ve faizin hızı, Dax’ı önceki gün 15.200 puanın biraz altına geri döndürmüştü. Ardından alıcılar tekrar devraldı ve lider endeksin nihayetinde 15.500 puan işaretini geçmesini sağladı.

DAX Analizi 28 Ocak Broker Oanda’dan piyasa analisti Edward Moya’ya göre, borsa faaliyeti bir süre daha büyük dalgalanmalarla karakterize edilebilir. “Dipten satın al”a ek olarak, pazarlık avcılarının yeni bir sloganı var, yani “ralliyi sat”. Bu yüzden fiyatlar düştüğünde her zaman fırsatlar aradılar, ancak uzun vadeli yatırımlar için değil.

Bireysel değerler arasında forklift üreticileri Kion (KION GROUP) ve Jungheinrich’in hisseleri olumlu analist çalışmaları sonrasında dikkat çekebilir. Büyük İngiliz bankası HSBC, her iki kağıt için de satın alma tavsiyesi yayınladı ve fiyat hedeflerini artırdı. Baader Bank ayrıca Kion hissesini “Ekle”den “Al”a yükseltti ve fiyat hedefini 103’ten 108 avroya yükseltti. Analist Peter Rothenaicher, depolama teknolojisi üreticisinin orta vadeli büyüme beklentilerini mükemmel olarak övdü. Son fiyat zayıflığı iyi bir satın alma fırsatı sunuyor. Tradegate platformunda piyasa öncesi işlemlerde, her iki hisse de son zamanlarda yüzde 2,4 arttı.

DAX Analizi 28 Ocak Seramik üreticisi Villeroy ve Boch (VilleroyBoch), halka açıldığı 1990 yılından bu yana en yüksek işletme karını (FVÖK) bildirdi. Faaliyet sonucu yaklaşık 92 milyon Euro’ya yükseldi ve lisans gelirleri dahil net satışlar yüzde 18 artarak 945 milyon Euro’ya yükseldi. Her iki değer de Eylül ayında sunulan şirket tahminlerinin üzerindeydi. Tradegate’de hisseler yüzde 1,5 arttı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 17 Ağustos

Alireza

18 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 28 Şubat

Alireza