ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Nisan

DAX Analizi 22 Nisan

DAX Analizi 25 Nisan; DAX 14.000 puanın altında bekleniyor

DAX Analizi 25 Nisan, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , faiz oranları ve ekonomiyle ilgili artan endişeler nedeniyle Pazartesi günü 14.000 puanın altına düştü. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Cuma gününden önemli kayıplarına dayanacak şekilde yüzde 1,53’lük bir indirimle 13.926 puana işaret etti. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de açıkça kırmızı renkte olması bekleniyor.

ABD‘de kilit faiz oranlarında hızlı bir artış ve muhtemelen yakında Euro bölgesinde daha yüksek faiz oranları korkusu, şu anda piyasaları sıkı bir şekilde kontrol altına alıyor. Yüksek enflasyon, Ukrayna savaşı, stresli tedarik zincirleri ve Çin’deki kötüleşen korona durumu ile birlikte, durgunluk endişeleri var. Sabah, ekonomistlere göre yeniden bulutlanması gereken Almanya’daki Ifo iş ortamına odaklanılıyor.

DAX Analizi 25 Nisan, Dekabank’tan bir Ifo görünümü, “Fiyatlar patlıyor ve daha yüksek maliyetleri geçemezlerse tüketiciler ve şirketler için bir yük oluyor” diyor. “Aynı zamanda savaş ve yaptırımların bir sonucu olarak teslimat başarısızlıklarının ilk işaretlerini görüyoruz.” Emmanuel Macron’un Fransa’da cumhurbaşkanı olarak kalması, Pazartesi günü hisse fiyatlarına açık bir şekilde yardımcı olmuyor.

DAX Analizi 25 Nisan

DAX Analizi 25 Nisan, Özel banka Donner & Reuschel’den analist Martin Utschneider, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kapsayıcı grafik ve piyasa teknik düşüş eğiliminin bozulmadığını yazdı. Grafik teknolojisi uzmanı, “Durgunluk eğilimi, gölgede kalan ekonomik sorundur” diyor. ABD‘li teknoloji devleri Microsoft, Alphabet (Alphabet A (Google‘dan), Meta (Meta Platforms (Facebook’tan), Apple ve Amazon‘un üç aylık rakamları, hafta boyunca daha fazla kurs geliştirme için geçerli olabilir.

Kasvetli pazar ortamında, Rheinmetall sabah yüzde 2,5’lik bir fiyat artışıyla olumlu bir istisna oldu. “Welt am Sonntag”ın bildirdiği gibi, silah şirketi 100 Marder zırhlı personel taşıyıcısının Ukrayna’ya zamanında teslim edilmesi için başvuruda bulundu. Stok, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana Batı’nın savunmaya yönelik planlı yatırımları nedeniyle sıcak.

DAX Analizi 25 Nisan, Darmstadt merkezli kimyasal ve ilaç grubu Merck KGaA’nın hisseleri yalnızca görsel olarak pazardan önce özellikle büyük bir kaybedendi. Geçen Cuma günkü yıllık genel kurul toplantısından sonra, hisseler hafta başında temettüsüz işlem görecek. Bu nedenle kurs, 1,85 Euro’luk ödemeye göre ayarlanmalıdır.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 23 Eylül

Alireza

9 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

20 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza