Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 5 Eylül (17:15)

DAX Analizi 20 Eylül - 12 Ocak Piyasa Gelişmeleri | GER40.com

Siemens Energy hissesi yakında DAX’te olabilir – HelloFresh hissesinin düşmesi muhtemel – hisseler önemli ölçüde düşüyor

DAX Analizi 5 Eylül (17:15), Tarif kutusu tedarikçisi HelloFresh, Eylül ayında ilk borsa ligindeki yerini boşaltmak zorunda kalacak.

Yatırım bankası Stifel tarafından yapılan güncel hesaplamalara göre, henüz Mart ayında indirilen Siemens Energy, DAX endeksi (DAX 40)‘a geri dönüyor. Silahlanma grubu ve otomotiv tedarikçisi Rheinmetall, enerji şirketine karşı kafa kafaya yarışta az farkla başarısız olduğu için muhtemelen kaybedecek.

Alman borsa barometresinde şirketlerin yükseliş ve düşüşlerini belirleyen ana faktör borsa değeridir. Deutsche Börse bunu, bireysel şirketlerdeki serbestçe ticarete konu olan hisselerin oranına göre ölçer. Endekslerin kontrol edilmesinden önceki son 20 işlem gününün hacim ağırlıklı ortalama fiyatı dikkate alınır. Stifel’e göre HelloFresh için artık yeterli değildi. Hisse senedinin yılın başından bu yana yüzde 65 civarındaki keskin düşüşüne baktığınızda bu sürpriz olmamalı. Ağustos ortasında, bir fiyat istikrarı döneminden sonra, gerileme yeniden ivme kazandı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Borsa operatörü ve endeks sağlayıcı, incelemenin sonuçlarını 5 Eylül Pazartesi günü, ticaretin kapanışından sonra açıklayacak. Daha sonra 19 Eylül Pazartesi günü yürürlüğe girecekler.
Endeks değişiklikleri, endeksleri reel olarak çoğaltan (fiziksel olarak ETF’leri çoğaltan) fonlar için özellikle önemlidir. Daha sonra hisse fiyatları üzerinde etkisi olabilecek şekilde kaydırılmalı ve yeniden ağırlıklandırılmalıdır.

Nasdaq 100 nedir?

HelloFresh, baskı altında çevrimiçi sektörle paylaşıyor – DAX endeksi (DAX 40)‘ın düşüşü tehdit ediliyor
Gaz krizinin ağır şekilde yüklendiği bir piyasa ortamında, çevrimiçi sektör hisseleri de Pazartesi günü önemli ölçüde zarar gördü. Her şeyden önce bu, XETRA’daki lider endeks DAX endeksi (DAX 40)‘ın en zayıf hisselerinden biri olan ve yüzde 3,13’lük bir indirimle 23,53 Euro’ya ulaşan HelloFresh için geçerli oldu ve Mart 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bu, korona pandemisinden elde edilen son fiyat kazanımlarının temelde ortadan kalktığı anlamına geliyor.

Siemens Energy başlıkları, XETRA aracılığıyla geçici olarak yüzde 0,71 kaybederek 14,05 avroya ulaştı.

Endeks değişikliklerinin Pazartesi akşamı Deutsche Börse tarafından duyurulması ışığında, tarif kutusu tedarikçisinin MDAX’a devredilmesi bekleniyor. Hisseler böylece Delivery Hero‘nunkileri takip edecekti. Şu anda orada listelenen gıda dağıtım şirketinin hisseleri Pazartesi günü yüzde 2,2 kaybetti.

Yatırım bankası Stifel’in güncel hesaplamalarına göre Siemens Energy, DAX endeksi (DAX 40)‘a dönebilirken, enerji teknolojileri grubunun hisseleri MDAX’a göre yüzde 2,5 civarında düştü.

DAX Analizi 5 Eylül (17:15),Endeks değişiklikleri, endeksleri reel olarak çoğaltan fonlar için özellikle önemlidir. Daha sonra hisse fiyatları üzerinde etkisi olabilecek şekilde kaydırılmalı ve yeniden ağırlıklandırılmalıdır.
Online segmentte Zalando da Pazartesi günü yüzde 3,8 oranında değer kaybederken, Shop Apotheke ve AUTO1 hisseleri sırasıyla yüzde 2,4 ve yüzde 5,4 düştü. Aynı zamanda, DAX endeksi (DAX 40), Kuzey Akım 1 boru hattı yoluyla Rusya’nın gaz teslimatı eksikliği nedeniyle Cuma günü elde ettiği önemli kazanımlarını neredeyse yüzde üç fiyat düşüşüyle ​​revize etti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

SDax’ta Vitesco bekleniyor

Alireza

Euro Bölgesi enflasyon beklentileri son yılların en yüksek seviyesine ulaştı

Alireza

Putin Özbekistan’da

Alireza