Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Eylül (08:30)

DAX Analizi 17 Şubat

Dax istikrar kazanmaya devam ediyor

DAX Analizi 6 Eylül (08:30), Rusya’nın Nord-Stream-1 boru hattı üzerinden muhtemelen daha uzun vadeli gaz arzını durdurmasının bir sonucu olarak haftanın başındaki fiyat düşüşünden sonra, DAX endeksi (DAX 40) Salı günü istikrar kazanmalı. Broker IG, önde gelen Alman endeksini açılış yüzdesinin değişmeden 12.761 puandan iki saat önce değerlendirdi. Bir gün önce, DAX endeksi (DAX 40) erken bir düşüşten sonra yüzde üçten fazla toparlandı ve sonunda yüzde iki iyi kaybetti.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 6 Eylül (08:30)

Broker CMC Markets’tan analist Michael Hewson, temel olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sonunda bu gaz kartını oynayacağı açıktı. Avrupa’da artık enerji tasarrufu ve diğer enerji kaynaklarının kullanımına odaklanılıyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Euro da olası bir yaklaşan enerji krizi karşısında oldukça sağlam kaldı. Commerzbank döviz uzmanı Thu Lan Nguyen, ECB toplantısının bu hafta yapılması ihtimalinin destek sağlaması gerektiğini söyledi. Perşembe günkü toplantıya ilişkin beklentiler, çok sayıda Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesinin yakın zamanda piyasayı enflasyonu kontrol altına alma kararlılıklarına ikna etme çabalarını göstermesinin ardından yüksek olacak.

ECB de gelecekte yüksek enflasyonu kontrol altına almak istiyorsa bu şekilde hareket etmelidir. Ekonomik kalkınma için bir tehdittir. Şirket tarafında ise Volkswagen odak noktalarından biri. Otomobil üreticisi, spor otomobil yan kuruluşu Porsche AG’yi mümkünse sonbaharda borsaya getirmek istiyor.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX analizi 24 Kasım

Alireza

DAX Analizi 27 Temmuz

Alireza

DAX hissedarları için 46 milyar euro

Alireza