ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri,

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri, ABD Federal Rezervi, finansal piyasaları yakın bir faiz oranı dönüşü için hazırlıyor, hibrit çalışmaya yönelik eğilim, dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’a önemli bir büyüme getiriyor ve ABD çip şirketi Texas Instruments, ABD’de satış bekliyor. mevcut çeyrek Analist Tahminleri.

 ALMANYA

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck bugün yıllık ekonomik raporunu sundu. 2022 için en önemli tahminler şimdiden sızdırıldı: Buna göre federal hükümet yüzde 3,6 ekonomik büyüme bekliyor. Önceki hükümet sonbaharda yüzde 4,1 varsaymıştı.

 VİRÜS

Robert Koch Enstitüsü (RKI) web sitesindeki verilere göre, Almanya’da bilinen enfeksiyonların sayısı 164.000 artarak dokuz milyona ulaştı. Ölü sayısı 166 artarak 117.126’ya yükseldi. Yedi günlük insidans 940.6’dır.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 26 Ocak Piyasa Gelişmeleri RWE

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri – Doğal gaz piyasasındaki darboğazları göz önünde bulunduran RWE patronu Markus Krebber, arz güvenliğini artırmak için hükümet müdahalesini talep ediyor. FAZ’a “Bu, petrolde olduğu gibi devlet stoklaması yönünde gidebilir” dedi. Alternatif olarak, “gaz tedarikçilerinin teslimat yükümlülüklerinin belirli kısımlarını uzun vadeli satın alma sözleşmeleri veya depolama yoluyla güvence altına almaları gerektiği” için daha katı düzenlemeler düşünülebilir. Almanya’da burada bir düzenleyici boşluğumuz var.” Krebber’e göre, Rus teslimatlarının tamamen başarısız olması ancak “çok kısa bir süre için. Belki birkaç hafta” için köprülenebilirdi.

 VOLKSWAGEN

Ön değerlere göre VW’nin yan kuruluşu Audi, 2021’de Avrupa Birliği, Norveç ve İzlanda için CO2 filo hedeflerini aştı. 122 g/km’de şirket, yasal hedef değer olan 129 g/km’nin altına düştü, Audi’nin açıkladığı gibi. Ana şirket Volkswagen de yasal gerekliliklerin altında kaldı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 26 Ocak Piyasa Gelişmeleri ABD

 FED

FED

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri- ABD Federal Rezervi muhtemelen bugün finansal piyasaları faiz oranlarında yakın bir dönüş için hazırlıyor. Anahtar oranını muhtemelen yüzde 0,25’te sıfırda bırakacak. Bununla birlikte, birkaç Fed yöneticisi, faiz artırımı için Mart ayı olarak belirledi. Piyasalar, bu yıl içinde üçe kadar daha fazla artış bekliyor.

 MICROSOFT

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri ,Hibrit çalışmaya yönelik eğilim, dünyanın en büyük yazılım grubuna önemli bir büyüme getiriyor. Ekim’den Aralık’a kadar, satışlar beşte bir artarak 51,7 milyar dolara yükseldi. Özellikle bulut bölümü Azure teklifiyle öne çıktı, ancak büyümesi analistlerin yüksek beklentilerini karşılamadı. Kâr yüzde 21 artarak 18,8 milyar dolara yükseldi. Hisse senedi yaklaşık yüzde beş düştü.

 TEXAS INSTRUMENTS

ABD çip şirketi, otomobiller, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için ürünlerine yönelik güçlü talep göz önüne alındığında, cari çeyrekte satışların analistlerin tahminlerini aşmasını bekliyor.

 Halbleiter

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri

ABD’de, yerel yarı iletken endüstrisi ve çip araştırmaları için milyarlarca dolarlık devlet yardımı yaklaşıyor. Temsilciler Meclisi, diğer şeylerin yanı sıra bu amaç için 52 milyar dolar sağlayan bir yasa tasarısı sundu.

 26 Ocak Piyasa Gelişmeleri Başkan Joe Biden

ABD Senatosu’nda, Başkan Joe Biden’ın Fed Yönetim Kurulu adaylarından bazıları için zorlu bir adaylık süreci yaşanıyor. Cumhuriyetçi Pat Toomey, Biden’a yazdığı açık mektupta, “coğrafya ve iş deneyiminde önemli bir çeşitlilik eksikliği” var.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

11 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 1 Temmuz

Alireza