ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü

Piyasalarda 25 Nisan işlem günü,

Piyasalarda 26 Nisan İşlem Günü

 ALMANYA

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü, Denizaşırı borsalarda fiyat toparlanması Salı günü Alman borsasına yardımcı olabilir. Broker IG, Xetra’nın başlamasından neredeyse iki saat önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi) değer verdi ve yüzde 1.58 artarak 14.144 puana ulaştı. 14.000 puanlık yuvarlak işaretin geri alınmasıyla, faiz oranı ve durgunluk endişeleri nedeniyle sadece iki işlem gününde önde gelen Alman endeksine yaklaşık 600 puana mal olan son düşüş şimdilik durmuş görünüyor. Pazartesi günü geç saatlerde Wall Street’te bir toparlanma ve Çin’deki kazançlar sabah olumlu sinyaller veriyor. Varlık portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Pazarlık avcıları burada. Son birkaç gündeki kayıplardan sonra, ilk alıcılar şimdi kapaktan dışarı çıkıyor. İlk cesur insanlar geri dönmek için düşen fiyatları kullanıyor” diye yazdı. yönetici QC Ortakları. Üç aylık rakamlar görünürken, Deutsche Börse ve DAX endeksi (DAX 40 endeksi) arkasındaki saflardan bazı şirketler Salı günü, teknoloji sektöründen ilk ABD ağır sıkletlerinin Microsoft ve Alphabet (Alphabet A (ex Google)) kitaplarını açmasından önce Salı günü olacak. ABD borsası kapanıyor. ABD bankası JPMorgan, hafta boyunca borsalarda toparlanma rallisi bekliyor. Analist Marko Kolanoviç, bunların aşırı satıldığını ve yatırımcıların stratejik alımlar yapmak için kullanabileceği genel havanın kötü olduğunu yazdı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

 Piyasalarda 26 Nisan işlem günü Amerika Birleşik Devletleri

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü, ABD borsaları, Pazartesi günkü işlemler sırasında başlangıçtaki önemli fiyat kayıplarını kazançlara dönüştürdü. Tüccarlar, bazı büyük ABD teknoloji şirketlerinin bu hafta gelecek üç aylık kazanç açıklamalarının iyi olacağına dair artan iyimserlikle toparlanmayı haklı çıkardılar. Faiz oranı ve ekonomik korkular hala erken ticarete egemen oldu. Twitter’ın teknoloji milyarderi Elon Musk’ın devralmasına karşı direnmekten vazgeçtiği haberi geç saatlerde iş dünyasında ortalığı karıştırdı. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), güçlü bir şekilde mücadele etmeden ve pozitife dönmeden önce ticaretin ilk yarısında geçici olarak yüzde 3.5’ten fazla kaybetti.

 ASYA

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü

Piyasalarda 26 Nisan işlem günü,  Çin ve Japonya’daki borsalar, artan faiz oranlarına ilişkin ekonomik endişelerin ve Çin’in sert korona önlemlerinin Pazartesi günü fiyatları daha da aşağı çekmesinin ardından Salı günü biraz toparlandı. Japonya’da lider endeks Nikkei 225 geçtiğimiz günlerde yüzde 0.7 yükseldi. Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde Hang Seng yüzde 1.7 değer kazandı. Çin anakarasındaki ilk 300 şirketi listeleyen CSI 300 Endeksi (CSI 300), yüzde 1.1 yükseldi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

20 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

Alireza

Endeksler analizi 22 Temmuz

Alireza

ECB Enflasyonu İçin 5 Soru

Alireza