Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

Varta hisseleri düştü

Varta hisseleri iki yıldan fazla bir süredir düşük seviyeye düştü

Çok zayıf bir genel piyasada, Varta’nın hisseleri haftanın başındaki son fiyat düşüşünü neredeyse yüzde 10 eksi ile 59.30 avroya sürdürdü.

Bu, Nisan 2020’den bu yana bir başka düşük anlamına geliyordu. Pazartesi günü MDAX’ta yalnızca sorunlu kamu kuruluşu Uniper’in hisseleri daha zayıftı.

Varta to launch EV battery production - electrive.com

Temmuz ayı sonunda grup, proje gecikmeleri ve yüksek maliyetler nedeniyle yıllık hedeflerini düşürmek zorunda kaldı. Sonrasında neredeyse hiç olumlu manşet yoktu. Bazı analistler fiyat hedeflerini düşürdü. Uzmanlar ayrıca rekabet baskısı konusunda endişeliler. Örneğin, DZ Bank’a göre Varta’nın satış varsayımları giderek daha iddialı hale geliyor.

Mevcut fiyatla, Varta hisseleri, Ocak 2021’de ulaşılan 181 avronun biraz üzerindeki rekor seviyesinden çok uzakta. O dönemde çoğunlukla sosyal ağlarda toplanan küçük yatırımcıların ABD’den GameStop veya AMC Entertainment ya da Almanya’dan Varta gibi hisse senetlerinde fiyat spekülasyonu yapması, güçlü fiyat dalgalanmalarına neden oldu.

Şirket 2017’den beri borsada işlem görüyor ve şu anda sadece 2,5 milyar avro civarında bir piyasa değeri var. İsviçreli sanayi şirketi Montana Tech Components, hisselerin yarısından biraz fazlasına sahip.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Nasdaq 100 nedir?

Related posts

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 21 Ocak

Alireza

DAX Analizi 3 Şubat

Alireza