Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

Sabah Analizi 23 Aralık DAX Endeksi / ABD / ASYA - Piyasa Analizi 13 Temmuz-  11 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Piyasa Analizi 21 Temmuz

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 ) ,Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) on yılı aşkın bir süredir ilk faiz artırımı olması beklenenden kısa bir süre önce, Alman hisse senedi ticareti Perşembe günü gergin bekleyişle karakterize edilebilir. Bu arada, gazın tekrar Nord Stream 1 boru hattından akıyor olması bir rahatlama. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde 0,49 artışla 13.347 puana işaret etti.

Bir önceki gün, lider endeks Dax (DAX 40), işlemlerde yaşanan güçlü dalgalanmaların ardından ılımlı bir kayıpla kapanmıştı. Bunun nedeni, Kuzey Akım 1 gaz boru hattının tekrar işletmeye alınıp alınmayacağı ve eğer öyleyse ne kadar gaz akışı olacağı konusundaki belirsizliklerdi. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Perşembe sabahı yaklaşık yüzde 0.2 daha yüksek olması bekleniyordu.

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 ), ECB’nin kilit faiz oranında 0,25 puanlık bir artış olması kaçınılmaz bir sonuç olarak görülüyor, ancak yüksek enflasyon nedeniyle yarım puanlık bir artış da oldukça olası. Bunu göz önünde bulundurarak, yatırımcıların öğleden sonra faiz kararından kısa bir süre önce risk almamaları gerekiyor.

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

Artık gaz söz konusu olduğunda borsacılar rahatlamış olmalı. Kuzey Akım 1’in bakımının ardından, Rusya üzerinden gaz arzı Perşembe sabahı yeniden başladı. Nord Stream AG’nin bir sözcüsü Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, gaz yeniden akıyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, “Gaz dağıtımının yeniden başlaması, borsa tüccarlarının daha kolay nefes almasını sağlıyor” dedi. Elbette bu, enerji krizinin hiçbir şekilde çözüldüğü anlamına gelmiyor ama en azından kısa vadede bir kabus senaryosunun önüne geçildi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 ) ,Perşembe günü kimya endüstrisinden kağıt için piyasa öncesi ticarette teslimatların yeniden başlaması da buna paralel olarak olumlu bir etki yaptı. BASF, Covestro, WACKER CHEMIE ve K+S’nin (K+S) hisseleri yüzde üçe kadar yükseldi. Enerji tedarikçisi Uniper’in hisseleri de yüzde 11’lik bir artışla güçlü bir erken formdaydı.

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 ), Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisi SAP (SAP SE), Ukrayna’daki maliyetler ve zayıf bir lisans işi nedeniyle ikinci çeyrekte kazançlarında önemli bir düşüş kaydetti. Yönetim, bir bütün olarak yıl için faaliyet sonucu tahminini de kesti. Bu arada SAP, piyasadan 500 milyon avroya varan hacimde daha fazla hisse satın almayı planlıyor. Tradegate ticaret platformundaki hisseler son zamanlarda yüzde 2,2 düştü. Bir tüccar, hayal kırıklığı yaratan görünümün ardından ilk tepki olarak kâr elde ederek konuştu.

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

İlaç ve laboratuvar ekipmanı tedarikçisi Sartorius (Sartorius vz) büyüme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Kısmen satın almalar sayesinde, satışlar ilk altı ayda yıllık bazda neredeyse yüzde 27 arttı ve analistlerin beklentilerini aştı. Sipariş alımı da yüksek kaldı. Düzeltilmiş net gelir neredeyse yüzde 29 arttı. Şirket ayrıca yılın görünümünü de doğruladı. Sartorius hisseleri Tradegate’de yüzde 0,8 arttı.

Piyasa Analizi 21 Temmuz ( 10:00 )

İyi bir ilk çeyreğin ardından, radyo kulesi şirketi Vantage Towers, kendisini yıllık hedeflerine giden yolda görüyor. Sözde geçiş gelirleri hariç Haziran ayının sonuna kadar olan üç aylık satışlar – piyasanın beklediği gibi – neredeyse yüzde 7 arttı. Vodafone (Vodafone Group) iştirakinin hisseleri Tradegate’de yüzde 0,4 değer kazandı

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 1 Şubat

Alireza

Endeksler Yukarı Yönlü

Alireza