ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 26 Nisan

DAX fiyatı bugün artıyor

DAX Analizi 26 Nisan, Borsada çok zayıf iki günün ardından, Salı günü Alman borsasına yönelik sinyaller toparlanmaya işaret ediyor. Pazartesi günü geç saatlerde Wall Street’te bir toparlanma ve Çin’de istikrarlı fiyatlar sabah olumlu sinyaller veriyor. Varlık yöneticisi QC Partners’ın portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Pazarlık avcıları burada,” diye yazdı. Son kayıpların ardından, ilk cesur şimdi yeniden girmek için daha düşük fiyatları kullandı.

DAX Analizi 26 Nisan,  Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 1.5 artışla 14.126 puana ulaştı. Son iki yılda, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) neredeyse 600 puan veya yüzde dört düştü. ABD‘de kilit faiz oranlarında hızlı bir artış ve muhtemelen yakında Euro bölgesindeki yüksek faiz oranları korkusu, Çin’in katı korona karşıtı politikasının ekonomik sonuçları kadar fiyatlara da ağırlık vermişti.

DAX Analizi 26 Nisan

DAX Analizi 26 Nisan, Şirketlerden gelen üç aylık raporların bireysel hisse senetleri üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemeldir. Finansal piyasalardaki çalkantı, Deutsche Börse’ye güçlü bir ilk çeyrek yaşattı. Piyasadan önce, broker Lang & Schwarz’daki kağıtlar yüzde iki arttı. Büyük İsviçre bankası UBS’den gelen güçlü rakamlar, Deutsche Bank’ın (Deutsche Bank) Tradegate ticaret platformundaki seyrini destekledi.

DAX Analizi 26 Nisan, Personel hizmet sağlayıcısı Amadeus FiRe’nin hisseleri yüzde dörde yakın değer kazandı. Şirket, aynı zamanda sipariş defterleri doluyken kalifiye işçi sıkıntısından yararlanmaktadır. Bank JPMorgan’dan Stabilus için bir satın alma tavsiyesi, Lang & Schwarz’da gazlı amortisör ve hidrolik ürün üreticisinin fiyatının yüzde beş artmasına neden oldu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

21 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 19 Ocak

Alireza