ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 23 Mayıs

DAX Analizi 22 Aralık- DAX Analizi 25 Ocak | ger40.com

DAX muhtemelen 14100 puanın üzerinde – düşüş eğilimi sallanıyor

DAX Analizi 23 Mayıs, Haftaya güçlü bir başlangıç ​​yapması beklenen DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Pazartesi günü düşüş trendini kırmaya çalışıyor. Önde gelen Alman endeksi için piyasa öncesi bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 1,3 artışla 14.163 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 1,8 daha yüksek olması bekleniyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Ocak ayının başından bu yana hakim olan düşüş eğilimini ve önceki haftadaki 50 günlük çizgiyi şimdiden kısa bir süre aşmıştı. Bununla birlikte, 14.226 puanlık haftanın yükseği olan alıcılar tekrar geri çekildi.

DAX Analizi 23 Mayıs, Commerzbank’taki piyasa uzmanları, Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) ve Wall Street’teki S&P 500’ün ilk düşüşün ardından Cuma günü sonuna kadar kayıplarını telafi etmesinin ardından şimdi bir miktar istikrardan bahsediyorlar. Bu arada, S&P 500, yılın başındaki rekor seviyesinden bu yana yüzde 20’lik iyi bir düşüşle ayı piyasasına girdi. Nasdaq teknoloji borsasının endeksleri hafifçe kırmızıda kapandı, ancak en azından Kasım 2020’den bu yana düşüşlerini başka bir düşük seviyeye indirmeyi başardı. Durgunluk, enflasyon ve artan faiz oranları resmi şekillendirmeye devam ediyor.

DAX Analizi 23 Mayıs

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 23 Mayıs, Ifo iş ortamı ile Almanya’nın muhtemelen en önemli öncü göstergesi sabahları gündemde. Ukrayna’daki savaş ve Çin’deki zorlu korona politikası, toparlanma üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek gibi görünüyor.
Haftanın başında pazar, İspanyol rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’yı (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) tamamen devralmayı amaçlayan enerji teknolojisi grubu Siemens Energy’ye (Siemens Energy) odaklandı. Kalan yüzde 32,9 hisse başına 18,05 Euro’luk bir teklifle satın alınacak. Teklif başarılı olursa Energy Gamesa borsadan çıkarılıp gruba dahil olmak istiyor.

DAX Analizi 23 Mayıs, Piyasa katılımcıları, Siemens Energy’nin zaten beklenen adımını olumlu görüyor. Bir borsacı, sermaye kullanımının ön planda olmadığını, ancak sonunda kızının sorunlarını kontrol altına alabileceğinizi söyledi. Birkaç kâr uyarısının ardından, Siemens Gamesa hisseleri kısa süre önce Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Yan kuruluşun zayıflığının ardından Siemens Energy’nin hisseleri de son aylarda keskin bir düşüş yaşadı. Tradegate’te ön piyasa, Siemens Energy yüzde iki artışla Xetra’yı kapattı. Siemens Gamesa yaklaşık yüzde altı arttı.

Alışveriş merkezlerinde uzmanlaşmış Deutsche Wohnen (Deutsche Wohnen SE) emlak grubu için de bir devralma teklifi var.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 29 Nisan

Alireza

Fresenius Medical Care Nedir? Canlı FMEA Fiyatı ve Grafiği

Alireza

2 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza