ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Üretim Direktörü Milan Nedeljkovic’e göre, siyaset ve finans dünyasının seçkinleri Davos, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) yeniden bir araya geliyor, BMW daha düşük bir gaz arzı ve Siemens Energy ile tehdit ediliyor İspanyol rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’yı tamamen devralmak istiyor

 DAVOS

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Virüs krizi nedeniyle uzun bir zorunlu aranın ardından siyaset ve finans dünyasının seçkinleri, İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) yeniden bir araya geliyor. Geleneksel olarak Ocak ayında yapılması planlanan yıllık toplantı, korona pandemisi nedeniyle Mayıs ayına ertelendi. Graubünden’deki konferansa siyaset, iş dünyası, medya ve kültürden yaklaşık 2.500 katılımcı davet edildi – ancak Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’dan üst düzey temsilci yok. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy bugün bir görüntülü konuşma yapacak.

 23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri BMW

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Üretim direktörü Milan Nedeljkovic’e göre, gaz arzı azalırsa BMW durma riskiyle karşı karşıya. Nedeljkovic Reuters haber ajansına verdiği demeçte, “Alman doğal gaz tüketiminin yaklaşık yüzde 37’si sanayi dalımıza atfedilebilir.” “Yani sadece BMW değil, tüm otomotiv endüstrisi durma noktasına gelecekti.” Şirket şu anda volatil durumu yakından takip etmekte ve yetkililer ve tedarikçilerle temas halindedir.

 SIEMENS

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

SIEMENS, Siemens Gamesa’nın tamamının devralınması için sahip olduğu Siemens Energy’den olası bir hisse ihracı konusunda anlaşmaya varmayacaktır. Bir Siemens sözcüsü, “Öyle kalacak. Siemens Energy’nin sermaye artırımına katılmayacağız” dedi. Bu, Siemens’in hissesini eritmesine izin verecek.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, SIEMENS ENERGY, İspanyol rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’yı tamamen devralmak istiyor. Enerji teknolojisi şirketinin Münih’teki bir denetleme kurulu toplantısından sonra duyurduğu üzere Siemens Energy, hisse başına 18,05 avro nakit teklif ediyor. Genel olarak, Siemens Energy, kalan Gamesa hisseleri için dört milyar avroluk iyi bir ödeme yapmak zorunda kalacak. Amaç Siemens Gamesa’yı Madrid Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarmak. Siemens Enerji patronu Christian Bruch, sorunlu çocuğu kaldırıma yaklaştırmayı ve tadilatını hızlandırmayı umuyor. Siemens Energy, İspanyol yan kuruluşunda zaten yüzde 67,1 hisseye sahip, ancak şimdiye kadar bağımsız borsa listelenmesi nedeniyle denetleme kurulu aracılığıyla kontrol edebildi.

 23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri RWE

23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

“Handelsblatt”a göre, AB Komisyonu tarafından Avrupa emisyon ticareti sisteminde yapılması planlanan değişiklikler, enerji şirketi RWE ve Freiburg Öko-Institut’un eleştirileriyle karşılaştı. RWE CEO’su Markus Krebber ve Öko-Institut’un hükümet danışmanı Felix Matthes, ortak bir “Handelsblatt” konuk makalesinde, emisyon ticareti mimarisinin “AB Komisyonu’nun planı tarafından çökertildiğini” yazıyor.

 23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri  VOLKSWAGEN

Volkswagen Sales Figures - US Market | GCBC

Volkswagen yazılım yan kuruluşu Cariad’ın patronu, grup genelindeki otomobil platformunda gecikmelere işaret ediyor. “Wirtschaftswoche” şirketinden Dirk Hilgenberg, “Audi ve Porsche modelleri için yeni elektrikli premium platform KKD’nin başlamasını sağlamak için sonbaharda kaynakları büyük ölçüde yeniden önceliklendirdik,” dedi. “Bu, gelecekteki yazılım platformunun planlanmasında gecikmelere yol açtı. Bazı programlar artık çok iddialı görünüyor.” Cariad, kendi konumunu güçlendirmek için satın almak istiyor ve dünyanın dört bir yanında uygun destinasyonlar arıyor. Diğer üreticilerle ortaklıklar da düşünülebilir.

 23 Mayıs Piyasa Gelişmeleri APPLE

Apple faces two EU anti-competition probes - BBC News

Bir gazete haberine göre, ABD’li grup üretimini Çin dışında genişletmek istiyor. Wall Street Journal, Hindistan ve Vietnam’ın tartışıldığını bildirdi. Her iki eyalet de zaten Apple için üretim yapıyor. Rapora göre Apple, diğer şeylerin yanı sıra, hükümetin Pekin’deki katı korona karşıtı önlemleriyle attığı adımı haklı çıkarıyor. iPhone ve Mac üreticisinden bir açıklama başlangıçta mevcut değildi.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 26 Kasım güçlü bir darbe aldı

Alireza

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 8 Haziran

Alireza